Rusza cykl: “Zaczytana Choroszcz, czyli trzy pytania do…”, na początek Burmistrz Robert Wardziński

W dniu dzisiejszym oficjalnie rusza cotygodniowy cykl Biblioteki „Zaczytana Choroszcz, czyli trzy pytania do…”, w którym zadając trzy krótkie pytania zapytamy osoby związane z Gminą Choroszcz o ich preferencje czytelnicze .

Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy jako pierwszego zapytała o to samego Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego!

Czy lubi Pan czytać?
Tak, lubię, choć nie ukrywam, że od kiedy jestem Burmistrzem Choroszczy – częściej muszę czytać. Czy chcę czy nie chcę. Gdyby tygodniowo czy miesięcznie wszystko policzyć, wyszłoby pewnie kilka porządnych woluminów.

Co daje Panu czytanie?
Czytanie książek ma wiele dobrych stron: daje wiedzę, czyli edukuje, ale także uczy kreatywności, ponieważ uruchamia naszą wyobraźnię, a także uspokaja. Najważniejsza, to dać, a powiem nawet więcej: podarować sobie czas na czytanie. Wszyscy zapracowani i zabiegani wiedzą, co mam na myśli…

Jaką książkę poleca Pan do przeczytania?
Obecnie moje lektury to pozycje „branżowe”. Jednak takie „typowe” książki, które szczególnie pamiętam – to książki z dzieciństwa. Zawsze podobały mi się powieści i opowiadania przygodowe, potem wojenne, w których akcja była wartka i zaskakująca, i w których – mówiąc dzisiejszym językiem – coś się działo. Pamiętam z dzieciństwa „Ślady rysich pazurów” Wandy Żółkiewskiej, czy „Winnetou” Karola Maya. To był świat moich najmilszych przygód.

Bardzo dziękujemy Panu Robertowi Wardzińskiego za udzielenie odpowiedzi, zaznaczając przy tym, iż fakt, że chciał Pan wziąć udział w naszym cyklu jest dla nas zaszczytny.