3 Maja w Choroszczy pięknieje!

Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa COVID-19 w sposób znaczący zmieniła obraz świata, nie tylko w zakresie relacji społecznych, lecz także w aspekcie ekonomicznym. Wiele zakładów pracy wstrzymało działalność, a gros inwestycji stanęło pod znakiem zapytania. Obecny kryzys dotknął firmy prywatne, ale także instytucje publiczne. Gmina Choroszcz jednak nie wstrzymuje toczących się oraz zaplanowanych inwestycji. Na zaawansowanym etapie jest realizacja ulicy 3 Maja w Choroszczy wraz z pobliskimi szlakami.

Ulica 3 Maja w Choroszczy jest budowana od 2019 roku wraz z pobliskimi miejskimi szlakami komunikacyjnymi, tj. ul. Konwaliową oraz ul. Chabrową i ul. Rumiankową.

Ulica 3 Maja oraz sąsiadujące z nią ulice, dotąd piaszczyste i nierówne, już zyskały utwardzoną nawierzchnię – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Realizujemy te inwestycje, mimo pandemii, która nie tylko w kraju, ale też na świcie zablokowała wiele ważnych przedsięwzięć. My, kontynuujemy to, co zaczęliśmy, i co mieszkańcom obiecaliśmy – dodaje włodarz gminy Choroszcz. W drogach umiejscowiona została konieczna infrastruktura wodno-kanalizacyjna, a nawet w niektórych gazowa – wylicza Burmistrz Wardziński. Po obu stronach jezdni powstały chodniki i eleganckie zjazdy na posesje. Dzięki naszej inwestycji zmieniała się cała okolica, i jak słyszę: wypiękniała. Cieszę się z takich reakcji mieszkańców i przyjezdnych. Sądzę, że obecnie mogą oni w komfortowych warunkach korzystać z nowej infrastruktury. Po prostu dobrze mieszkać i żyć – konkluduje Burmistrz Choroszczy.

Przebudowa ul. 3 Maja wraz z pobliskimi drogami: ul. Konwaliową, Chabrową i Rumiankową to blisko 4,1 mln zł. Inwestycja została wsparta dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 2,4 mln zł oraz środkami własnymi Gminy Choroszcz w kwocie ponad 1,6 mln zł.

Ukończenie budowy ulic 3 Maja, Konwaliowej i Chabrowej w Choroszczy zaplanowano do końca 2020 roku.

UM