KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

Koronawirus nie odpuszcza. Nie odpuszczajmy i my!

Każdego dnia, także dzisiaj opinie specjalistów, w tym oficjalne stanowisko Ministra Zdrowia jest jednoznaczne: koronawirus stale z nami jest. Codziennie notujemy setki zakażeń. Dlatego nieustannie gorąco uczulamy wszystkich Państwa: niech nasza czujność nie zostanie uśpiona. Wprowadzone złagodzenia obostrzeń, a także letnia pogoda niech nas nie zwodzą. Koronawirus nie odpuszcza. Nie odpuszczajmy i my!

Na pewno jesteśmy zmęczeni stałym „byciem na baczność”, ale w obecnej sytuacji nie mamy innego wyjścia. Mimo odmrożeń w wielu obszarach życia, podstawowe zasady higieny, tj. NOSZENIE MASECZEK, UNIKANIE ZGROMADZEŃ, A JEŚLI JUŻ PRZEBYWAMY OBOK SIEBIE – UTRZYMYWANIE CO NAJMNIEJ 2-METROWEJ ODLEGŁOŚCI, NADAL SĄ OBOWIĄZKOWEI DOTYCZĄ WSZYSTKICH NAS.

Dlatego apelujemy: przestrzegajmy reżimów sanitarnych i róbmy wszystko, aby nie zarazić siebie i innych.

Tym bardziej, że statystyki i fakty z ostatnich dni są nieubłagane: każdego dnia w naszym kraju diagnozowane są KOLEJNE SETKI OSÓB ZAKAŻONYCH; również gmina Choroszcz – dotąd stosunkowo łagodnie traktowana przez COVID-19, przed weekendem szacowała blisko 160 osób przebywających w kwarantannie, a ponad 20 to zakażenia potwierdzone. Widzimy więc, że w ostatnim okresie sytuacja z dnia na dzień zmienia się na gorsze. I ani na moment nie staje się lżejsza.

Dlatego nadal powinniśmy bardzo poważnie traktować obecny stan. I nadal powinniśmy PRZESTRZEGAĆ OBOWIĄZUJĄCYCH ZASAD SANITARNYCH:
– w miejscach publicznych nosić maseczki,
– unikać zgromadzeń;
– zachowywać co najmniej 2-metrowy dystans społeczny,
– często myć i dezynfekować ręce,
– a w przypadku podejrzenia czy zdiagnozowania niepokojących objawów – zgłosić się do lekarza i poddać się społecznej izolacji.

Jako społeczeństwo przeszliśmy wszelkie reżimy wprowadzone przez władze państwowe, w Gminie Choroszcz dostosowaliśmy gminne instytucje do przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby nie dopuścić do zakażenia. Nie zmarnujmy tego!

Tylko nasza odpowiedzialna postawa i rzetelne działania
pozwolą nam wszystkim zachować zdrowie oraz uchronić siebie oraz innych przed najgorszym.
Koronawirus nie odpuszcza – nie odpuszczajmy i my!

UM