Wystawa “ONE” Alicji Szkil w Galerii Marchand w Białymstoku

Zapraszamy serdecznie na wystawę obrazów Alicji Szkil w białostockiej Galerii Marchand. Wernisaż wystawy „One”, na której można obejrzeć prace Alicji Szkil – artystki z gminy Choroszcz odbył się 16 lipca 2020 roku.

„One” to wystawa zbiorowa – poza choroszczańską artystką możemy zobaczyć tam prace autorstwa Karoliny Dadury i Elżbiety Gibulskiej. Podczas wernisażu rozbrzmiewała muzyka na żywo w wykonaniu Miss God – białostockiej artystki, która łączy muzykę elektroniczną z tradycyjną. W galerii można nabyć katalog wystawy. Prace choroszczańskiej artystki można podziwiać w Galerii Marchand (Kilińskiego 12) do połowy sierpnia.

Alicja Szkil to mieszkanka Choroszczy. Swoją indywidualną wystawę zaprezentowała także w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w ramach projektu „Ucieczka z szuflady” realizowanym dzięki Fundacji Orlen Dar Serca.

Nie łatwo jest napisać o wystawie trzech osobowości. Trzech kobiet o różnym rodzaju doznań, o różnym doświadczeniu życiowym, o różnych spojrzeniach na świat. ONE – mają jednak wiele wspólnych cech z których najważniejszą jest wrażliwość… Wrażliwość często przekazywana aż do bólu psychofizycznego (K. Dadura), wrażliwość na formę, strukturę (E. Gibulska), oraz wrażliwość na barwę, na moment, na… tchnienie (A. Szkil).
Są to autorki wyraziste w swoim działaniu, pewne tego co robią, chociaż jak wynika z prac mają też mnóstwo wątpliwości. Ale na tym też polega twórczość. Ta ciągła nieustająca walka w poszukiwaniu prawdy, w dążeniu do tak zwanego Absolutu…

Krzysztof Koniczek – kurator wystawy

Alicja Szkil – Malarstwo to moja pasja.

Alicja Szkil i jej widoczne i niewidoczne inspiracje naturą, błyskiem światła, kręgami na wodzie, błekitem nieba. Rzeczywistość malowana emocjami Zapraszamy na wystawę prac do Galeria Sztuki Marchand 16.07.2020 r. o godz. 18.00.

Opublikowany przez Galeria Sztuki Marchand Niedziela, 12 lipca 2020