(Nie)wielkie cuda o zdrowie dzieci!

Choroszcz rozkwitła pomaganiem! W sierpniu 2019 roku zorganizowaliśmy Moto Jam-Session na Rynku na rzecz 5-letniego Bartusia, w lutym charytatywnie graliśmy i morsowaliśmy na rzecz 11-letniego Patryka, od kwietnia 2020 roku zakręciliśmy się w „nakrętkową serdeczną pomoc” na rzecz 7-letniej Marysi, 8 lipca z kolei pompowaliśmy ile sił w mięśniach dla 2-letniego Kubusia. Nie ustajemy w pomaganiu, bo nasz wysiłek – nawet niewielki, może zdziałać cuda. A my chcemy czynić cuda o zdrowie dzieci!

Dość, by wspomnieć, że przez 3 miesiące udało nam się zebrać blisko tonę nakrętek. Od kiedy w kwietniu br. na l. Brodowicza w Choroszczy stanęło serce-kosz na nakrętni, zebraliśmy ok. 100 wielkich worków tego pozornie niepotrzebnego plastiku. Co więcej, do Choroszczy nakrętki płyną Sejn, a nawet z Poznania. Cudownie zadziwiają nas nasi rodacy!

Ale my nie ustajemy w naszej pomocowej aktywności. W ostatnim czasie nasza uwaga została skierowana również na małego, niemal 2-letniego Kubusia. Choruje on na śmiertelną chorobę – SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Choroba nie pozwala się Kubusiowi rozwijać i cieszyć z dzieciństwa. Potrzebna jest terapia genowa – Zolgensma. A na nią – środki: aż 10 mln zł. Drużyna Kubusia jest wspaniale zorganizowana: zbiera plastikowe nakrętki, organizuje internetowe challenge, a w najbliższą niedzielę 2 sierpnia w Parku Planty w Białymstoku zaprasza na kiermasz słodkości. Kiermasz będzie trwać w godz. 12.00-15.00 i w tym czasie odbędą się również: pchli targ, loteria z nagrodami, sprzedaż unikalnych dzieł białostockich malarzy, a także wiele atrakcji dla dzieci. Co należy wziąć ze sobą? Dobry nastrój, kilka monet i znajomych. Nasz udział w kiermaszu może być ciekawą i atrakcyjna formą spędzenia niedzielnego czasu. A na pewno pomoże choremu Kubusiowi! Szczerze zachęcamy!

Kubusiowi można pomóc zasilając również jego subkonto Fundacji Siepmaga: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 z dopiskiem: „22337 Kubuś Suchodoła – darowizna”. Więcej o działaniach pomocowych na rzecz Kubusia na profilach Facebook: Przygody Kubusia SMAczka, Licytacje dla Kubusia Suchodoły z SMA, Drużyna Kubusia – razem wygramy z SMA.

W pomaganiu, na nadludzkie działania nie zawsze mamy siłę, zresztą, nie zawsze są one konieczne. Wystarczą naprawdę drobne i pozornie nic nieznaczące gesty: nasze zainteresowanie, uważność, niewielka pomoc, które w postaci szczodrości okazują się być wielkim cudem! Do szczodrych odruchów serca serdecznie wszystkich zachęcamy. My wszyscy możemy bowiem być sprawcami (nie)wielkich cudów o zdrowie dzieci! Działamy!