Miasto i GminaWydarzenia

Koncert Jubileuszowy w choroszczańskim kościele

W niedzielę 30 sierpnia br. w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, o godz. 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert. Usłyszymy Orkiestrę Koncertową „Victoria” Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie z udziałem solistów Opery Narodowej i artystów scen warszawskich. Koncert ma charakter jubileuszowy, ponieważ odbędzie się z okazji 250-lecia konsekracji Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Jubileuszowy koncert w parafii w Choroszczy planowany był na czerwiec tego roku, jednak ówczesna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na zorganizowanie wydarzenia. Niedzielny koncert jest więc wyczekiwanym momentem w życiu naszej społeczności, tym bardziej, że odbywa się w dniu obchodów Parafialnego Święta Dziękczynienia, które co roku jest okazją do refleksji nad łaskami jakimi jesteśmy obdarzani. Niech nasza obecność na koncercie będzie wyrazem tej wdzięczności.

Dyrygentem Orkiestry i jej kierownikiem artystycznym jest ks. Rafał Staniec. Koncert poprowadzi Robert Dymowski. Wśród solistów usłyszymy: Violetę Sędzik (sopran), Roberta Dymowskiego (bas/baryton), Andrzeja Wiśniewskiego (tenor) oraz Aleksandrę Kilanowską – solistkę orkiestry. Podczas niedzielnego koncertu pojawią się utwory: „Gaude Mater Polonia”, który otworzy koncert, a także: „Abba Ojcze”, „Spente le Stelle”, „Abyśmy byli jedno”, czy „Pierwsza Brygada”. Zapraszamy do udziału.

Przypominamy, iż podczas koncertu obowiązują reżimy sanitarne: zakrycie ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniej – co najmniej 1,5-metrowej odległości między słuchaczami.