Miasto i Gmina

Choroszcz „Pod Biało-Czerwoną” – głosujmy!

Potrzeba tylko 100 głosów mieszkańców, by maszt z biało-czerwoną flagą stanął w naszej gminie! „Pod biało-czerwoną” to projekt, który zakłada budowanie wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej, połączonych barwami narodowymi. Do udziału w głosowaniu zachęca Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który jest liderem akcji w naszej gminie i jako pierwszy już oddał swój głos.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i opiera się o zapał i działanie mieszkańców Małych Ojczyzn. Jej celem jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu w gminie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcili nasi przodkowie. Wierzymy, że choroszczanie chętnie włączą się w tę akcję.

Aby wziąć udział w akcji „Pod biało-czerwoną”, wystarczy zebrać 100 głosów poparcia on-line, za pomocą serwisu: https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Głosować mogą jedynie mieszkańcy gminy Choroszcz. Głosując, trzeba wpisać swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz wybrać miejscowość – oczywiście: Choroszcz w woj. podlaskim.

Sposób głosowania on-line w inicjatywie patriotycznej to połączenie tradycji z nowoczesnością. Gwarantuje też bezpieczeństwo angażujących się, co w dobie pandemii ma niebagatelne znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” chce jednoczyć Polaków wielu pokoleń: nie tylko oddaje honor Poległym za wolność i niepodległość Ojczyzny, ale także zachęca do współczesnych patriotycznych działań i postaw.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Choroszcz do głosowania! Zdobądźmy razem Biało-Czerwoną! Niech będzie ona naszym wspólnym dumnym udziałem!