EdukacjaMiasto i GminaZ Urzędu

Nowy rok szkolny 2020/2021 – życzenia Burmistrza

Nie będzie przesadą, jeśli określimy, że dla nas wszystkich jest to rok niepewności. Już początek roku kalendarzowego 2020 oraz II półrocze poprzedniego roku szkolnego, naznaczone zostały pandemią koronawirusa COVID-19 i pokazały, że nasze dotychczasowe przyzwyczajenia, utrwalony porządek w jednej chwili mogą stanąć pod znakiem zapytania. A rzeczywistość może być zmienna, nieprzewidywalna i wymagać od nas nieustannego dostosowywania się do nowych warunków.

Niezależnie od zewnętrznych okoliczności, cieszę się, że Uczniowie i Nauczyciele w naszej gminie mogą rozpocząć nowy rok szkolny w sposób tradycyjny: poprzez osobiste spotkania, naoczne poznanie nowych twarzy, bezpośrednie odnowienie relacji z kolegami i więzi z przyjaciółmi. Doceńmy ten przywilej. I z całą troską dbajmy o niego.

Życzę nam wszystkim, abyśmy w ciągu najbliższych 10 miesięcy roku szkolnego cieszyli się ze wspólnych spotkań na lekcjach i dodatkowych zajęć, abyśmy byli uważni jeden wobec drugiego, okazywali sobie zrozumienie, zaufanie i życzliwość. Niech nauka będzie przygodą, w którą zaangażowani będziemy wszyscy razem, w której wspólnie uczniowie z nauczycielami i rodzicami będą dla siebie cierpliwymi przewodnikami. Przede wszystkim jednak życzę nam wszystkim dobrego zdrowia.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice! Życzę Wam, abyście w nowy rok szkolny 2020/2021 weszli z radością i nowymi pomysłami. Niech codzienne zaangażowanie i wysiłek kreatywnie rozwijają i mądrze wszystkich uczą.

Robert Wardziński
Burmistrz Choroszczy