Wspaniały koncert z okazji Jubileuszu 250-lecia konsekracji Kościoła

W niedzielę 30 sierpnia w Parafii w Choroszczy odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpiła Orkiestra Koncertowa „Victoria” Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie z udziałem solistów Opery Narodowej i artystów scen warszawskich. Koncert miał charakter jubileuszowy, ponieważ odbył się z okazji 250-lecia konsekracji Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Jubileuszowy koncert w parafii w Choroszczy planowany był na czerwiec tego roku, jednak ówczesna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na zorganizowanie wydarzenia. Niedzielny koncert był więc wyczekiwanym momentem w życiu choroszczańskiej społeczności, tym bardziej, że odbywał się w dniu obchodów Parafialnego Święta Dziękczynienia, które co roku jest okazją do refleksji nad łaskami, jakimi jesteśmy obdarzani. Liczna obecność słuchaczy była wyrazem tej wdzięczności.

Dyrygentem Orkiestry i jej kierownikiem artystycznym jest ks. Rafał Staniec. Koncert poprowadził Robert Dymowski. Wśród solistów usłyszeliśmy: Violetę Sędzik (sopran), Roberta Dymowskiego (bas/baryton), Andrzeja Wiśniewskiego (tenor) oraz Aleksandrę Kilanowską – solistkę orkiestry. Podczas niedzielnego koncertu pojawiły się, m. in. takie utwory: „Gaude Mater Polonia”, który otworzył koncert, a także: „Abba Ojcze”, „Spente le Stelle”, „Abyśmy byli jedno”, czy „Pierwsza Brygada”.

Koncert bardzo podobał się słuchaczom. Nagrodzili oni artystów gromkimi brawami, ks. Proboszcz Leszek Mieczysław Struk podziękował gościom za wspaniałe doznania duchowe i artystyczne, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński również wyraził słowa uznania muzykom oraz na ręce solistek wręczył piękny bukiet kwiatów.

fot. Grzegorz Dziejma