Wydarzenia

Taneczna uczta dla fanów muzyki Disco Polo na XXVI Jarmarku Dominikańskim

W niedzielę 9 sierpnia od godz. 15.00 na scenie Jarmarku Dominikańskiego rozpocznie się blok muzyki tanecznej.

ADAM CHROLA PLAKAT

Jako pierwszy wystąpi Adam Chrola. Wykonawca od 1999 roku związany jest z profesjonalną sceną muzyczną. Na jego dyskografię składa się kilkanaście autorskich kompozycji, lecz również niezliczona ilość dobrze znanych przebojów muzyki popularnej ostatnich trzydziestu lat, zagranych w odświeżonej aranżacji ze wspaniałym głosem Adama.  Szerszej publiczności Adam zaprezentował się w maju 2009r. po wydaniu płyty pt. „Drogi mój teściu”. W drugiej połowie 2009r. powstała wymarzona płyta Adama zawierająca największe przeboje Krzysztofa Krawczyka pt. „Adam Chrola, Amore Mio, Złote przeboje Krzysztofa Krawczyka”. Adam Chrola koncertuje w kraju i za granicą, koncentrując się nieustannie na nagrywaniu nowych utworów.

VIESNA - Foto1 Piotr Kuźma

Kolejnym wykonawcą będzie zespół Viesna. Grupa powstała w 2007 roku. Na XVI Ogólnopolskim Festiwalu „Piosenka Białoruska” zespół otrzymał wyróżnienie za nastrojową autorską balladę „Biełastockaja Ziemlia”. Utwory Viesny wielokrotnie były i są emitowane na antenach lokalnych stacji radiowych, wydawane na wielu składankach Cd z muzyką disco polo.  W 2010 roku grupa wydała własny album pt. „Raz Dwa Try”.  Viesna – czyli Basia, Tomek i Krzysiek to trójka artystów, entuzjastów muzyki polskiej, białoruskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. W ich repertuarze można znaleźć zarówno autorskie kompozycje Tomka Trochimczuka do tekstów białoruskich poetów jak również przeboje polskich i światowych estrad oraz tradycyjne utwory śpiewane kiedyś i dziś przez przodków zamieszkujących Podlasie w nowoczesnych tanecznych aranżacjach co w połączeniu z unikalnym głosem wokalistki i niesamowitą ekspresją wykonawczą sprawia że na koncertach Viesny doskonale bawię się starsi jak i młodsi miłośnicy muzyki tanecznej.

plakat_holiday2edit

Zespołem zamykającym blok taneczny na scenie XXVI Jarmarku Dominikańskiego, będzie obchodząca w tym roku swoje 25 lecie istnienia grupa Holiday. Od początku swojego istnienia grupa silnie związana jest z naszym miastem jak i też Jarmarkiem Dominikańskim. Ciekawostką niech będzie fakt iż zespół był jednym z wykonawców podczas I Jarmarku Dominikańskiego. Grupa Holiday ma w swoim dorobku wiele przebojów takich jak: „Lata czas”, „Rozczarowanie” czy „Serca dwa” (fragment piosenki został wykorzystany w filmie K. Zanussiego pt.”Niepisane prawa” z Krystyna Jandą i Piotrem Szwedesem w rolach głównych). Na scenie podczas urodzinowego występu nie zabraknie jubileuszowego toru jak i wielu innych niespodzianek.

junior-pocztowka

Występ grupy Holiday, nie jest ostatnią atrakcją dla fanów muzyki tanecznej. Tuż po koncercie gwiazdy Jarmarku – zespołu Golden Life, rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Junior. Zapraszamy !!!

aka

p.s. kolejnych wykonawców przedstawimy w następnych postach