Chorowałeś na Covid-19? Oddaj osocze!

Na przełomie września i października ciężko przechorowali COVID-19. Szczęśliwie pokonali chorobę, a teraz dzielą się bezcennym dobrem z innymi. Trzech pracowników Urzędu Miejskiego w Choroszczy oddało osocze, wspierając służbę zdrowia i najciężej zakażonych Sars-CoV-2.

W poniedziałek 16 października br. trzy osoby z Urzędu Miejskiego w Choroszczy, w tym Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i Sekretarz Gminy Choroszcz – Mirosław Zalewski, a także pracownik Wydziału Geodezji – Roman Kuźmicki oddali tak potrzebne w obecnym czasie osocze. Na przełomie września i października przeszli zakażenie koronawirusem Sars-CoV-2 i pomyślnie wyzdrowieli z, wywoływanej przez wirus, choroby COVID-19. Od momentu wyjścia z choroby minął konieczny okres, w którym organizm zdołał wytworzyć przeciwciała skierowane przeciwko wirusowi (jest to tzw. okienko serologiczne) i ozdrowieńcy mogli oddać osocze potrzebne w leczeniu najcięższych przypadków chorych zmagających się z szalejącą pandemią.

Choroba COVID-19 nie należała do tych najlżejszych – mówi Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy. Ale od początku byłem zdecydowany, że kiedy tylko będę mógł, od razu oddam osocze i podzielę się z innymi tym bezcennym darem. Cała procedura nie trwa długo, około godziny-półtorej i w żadnym stopniu nie jest uciążliwa – dodaje. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich ozdrowieńców: dzielmy się osoczem, bądźmy solidarni ze wszystkimi, którzy tego potrzebują. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w ogromnym stopniu pomóc innym – konkluduje włodarz Choroszczy.

My również dołączamy się do tych słów. Krew, osocze – to bezcenny dar, który każdy z nas ma w sobie. Dzielenie się nim w żadnym stopniu nie zubaża. Wręcz przeciwnie: życiodajny, bezcenny lek, którym dzielimy się z innymi, pomnaża dobro i realnie ratuje ludzkie zdrowie i życie.