Czy chcesz być silny jak dąb? Podsumowanie konkursu „Jesienne kolory drzew”

Co minutę znika las naturalny, którego wielkość można porównać do 36 boisk do piłki nożnej, a co 3 lata wycinane są lasy tropikalne o powierzchni Polski – alarmują ekolodzy i przyrodnicy. Drzewa trzeba chronić , bo odgrywają one istotną rolę w światowym ekosystemie.

Co dają drzewa dla nas ludzi? Są przede wszystkim miłe dla oka, oczyszczają powietrze którym oddychamy. Drzewa chronią przed słońcem w upalny, letni dzień, dają materiał na budowę domu oraz smaczne owoce. Powodów, dla których warto chronić drzewa jest zdecydowanie więcej.

W dniu 10 października obchodzony był Światowy Dzień Drzewa. Redakcja gazetki szkolnej „Czas Na Klimat” na kolegium redakcyjnym wyszła z inicjatywą ogłoszenia konkursu „Jesienne kolory drzew”. Chcieliśmy pokazać jak ważne i piękne są drzewa wokół nas, że posiadają nie tylko walory estetyczne, bo jesienią są niezwykle piękne, ale również mają wpływ na cały ekosystem w którym żyjemy.

Konkurs fotograficzny „Jesienne kolory drzew” odbył się pod honorowym patronatem Rady Rodziców i adresowany był do uczniów klas 4-8. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Napłynęło dużo pięknych zdjęć, które zostały zamieszczone na stronie FB ,,Globalni w Choroszczy” . A oto wyniki:

I miejsce Oliwia Kosk
II miejsce Bartek Piszczatowski
III miejsce Maja Jarończyk

Za wszystkie nadesłane prace serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

Julia Grzybko 7a
Redaktor gazetki „Czas Na Klimat”
Szkoła Podstawowa w Choroszczy