HistoriaKulturaMiasto i GminaWydarzenia

Wykład i warsztaty w ramach projektu “Fabrykanci w Choroszczy”

Chcemy zaprosić Państwa do udziału w projekcie “Fabrykanci w Choroszczy”. Już 4 grudnia o godz. 17:00 startujemy z gawędą historyczną z niesamowitymi historiami lokalnymi związanymi z fabryką Moesa. Gawędę poprowadzi profesjonalny historyk, znający tutejsze opowieści. Po wykładzie przeprowadzimy warsztaty z tworzenia broszek w kształcie kapeluszy.

Poprzez projekt pragniemy przybliżyć zapomnianą już historię fabrykancką miasta. Chcemy, by mieszkańcy i mieszkanki Choroszczy odkryli na nowo dziedzictwo kulturowe. Dla rozwoju miasta wiele dobrego zrobiła zapomniana dziś rodzina Moes, której dziedzictwo (budynki) jest zagospodarowane przez szpital psychiatryczny dający niechlubną sławę miasta na arenie regionalnej. Chcemy poprzez projekt pokazać mieszkańcom piękno historii, z której mogą być dumni.

Chętnych do udziału w warsztatach, jak i kolejnych etapach projektu (niezależnie od wieku, płci i zainteresowań) zapraszamy do zgłaszania się pod nr tel.: 725 357 788 lub drogą meilową: kultura@choroszcz.pl 

Ponadto przewidujemy spacery po dawnych zabudowaniach fabryki Moesa oraz śladami wielkiego fabrykanta widocznymi w tkance miasta.

Na uczestników będzie czekać niespodzianka, którą zdradzimy niebawem!

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu “Patriotyzm Jutra”.