29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Choroszczy

W niedzielny poranek – 31 stycznia 2021 roku – Sztab w Choroszczy rozpoczął swoją pracę przy organizacji 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 8:00 nasi wolontariusze wyruszyli w teren. Można ich było spotkać w różnych zakątkach Choroszczy m.in. na Bulwarach, na Placu dr. Zygmunta Brodowicza oraz na Rynku 11 Listopada, czy też nad Kominowym Bajorem.

O godz. 10:30 spod Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wyruszył WOŚPobus, który swój przystanek miał na parkingu pod sklepem biedronka. W WOŚPObusie można było usłyszeć znaną wszystkim muzykę dedykowaną Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która przygrywała odbywającym się tam licytacjom. W tym samym czasie od samego rana w siedzibie Sztabu odbywały się licytacje, dodatkowo za każdy datek do puszki można było sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie na ściance zaaranżowanej specjalnie na okazję 29 finału WOŚP.

Następnie nasz Sztab udał się nad Kominowe Bajoro, gdzie odbywało się Morsowanie z Mroźnymi Stworami. Morsy przybyły z różnych zakątków Podlasia (Zambrów, Uhowo, Łomża itd.), aby mimo mroźnej aury szerzyć ideę niesienia pomocy. Wejście do wody zostało wycięte w kształcie serce, na cześć tej styczniowej kwesty. Podczas morsowania odbywały się również licytacje, a do wylicytowania były m.in. voucher do „Sauna z pasją”, faworki Iwonki, voucher na lekcje j. angielskiego, celebrytki z grawerowanym serduszkiem oraz inne przeróżne wyroby domowe (najbardziej pożądane wino domowe, które zostało wylicytowane za 155 złotych!) oraz bony podarunkowe. Podczas morsowania nie zabrakło również muzycznego akcentu, swój koncert dał raper Cira, który rozgrzał atmosferę jeszcze bardziej. Podczas morsowania był również obecny Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński, który od lat wspiera inicjatywę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

O godz.19:00 odbyło się losowanie przyszłego turnieju futsalu przeprowadzone przez pasjonata sportu Jacka Dąbrowskiego. Zastępczyni Szefa Sztabu – Sylwia Pietraszko obsługiwała „maszynę losującą”, a całe losowanie było transmitowane na żywo na kilku kanałach m.in. na fanpage choroszczańskiego Sztabu na Facebook’u. Termin turnieju poznamy wkrótce, na pewno odbędzie się on w trochę innej formie ze względu na panujące obostrzenia, aczkolwiek frekwencja zgłoszonych drużyn jest spora. Wpisowe z turnieju zostało przekazane do puszki zasilając zbiórkę o ponad 4tys.złotych. Finał WOŚP w Choroszczy wsparli także seniorzy z koła nr 15 w Choroszczy przekazując kwotę 150 zł.

Punktualnie o godzinie 20:00 na budynku MGCKiS rozbłysło światełko do nieba – wyświetlone zostały grafiki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w tle przygrywała WOŚPowa muzyka.

Gdy wszyscy wolontariusze pojawili się w Sztabie z puszkami rozpoczęło się liczenie pieniędzy z licytacji oraz z puszek wolontariuszy. Tuż przed godz. 22.00 choroszczański Sztab zadeklarował kwotę: 17 001 zł oraz 66 groszy. Wszystko to dzięki ofiarności naszych mieszkańców, którzy po raz kolejny udowodnili, że szanują inicjatywę jaką jest styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie szczędzili datków na ten cel.

Serdecznie podziękowania w imieniu Sztabu WOŚP w Choroszczy należą się: Burmistrzowi Choroszczy Panu Robertowi Wardzińskiemu – za nieodzowne wsparcie kolejnego Finału WOŚP w Choroszczy, Dyrektorowi M-GCKiS panu Przemysławowi Waczyńskiemu za udostępnienie budynku MGCKiS na siedzibę sztabu, pracownikom M-GCKiS za zaangażowanie w przygotowania przed, w trakcie oraz po finale, Jackowi Dąbrowskiemu który już po raz kolejny podjął się organizacji turnieju , choroszczańskim „Mroźnym Stworom”, oraz kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie przepysznego bigosu, Sklepowi Chorten w Gródku oraz Piekarni w Choroszczy; Savona Choroszcz zadbała również o to, aby nasi Wolontariusze mogli w przerwie posilić się ciepłą, smaczną pizzą. Podziękowania należą się również Sponsorom naszych sztabowych licytacji : Talerz Smaku Bistro, Gold Art, SzyjAśka!, Skrzynka Pomysłów, Salonowi Kosmetycznemu – Ewelinie Łukaszewicz oraz wszystkim osobom prywatnym, które również ofiarowały od siebie rzeczy nas licytację. Ta orkiestra nie zagrałaby bez wsparcia medialnego naszej lokalnej redakcji „Gazety w Choroszczy”.

Finalne i najszczersze podziękowania należą się członkom Sztabu oraz wolontariuszom – za ich gorące serca oraz ręce chętne do pracy i niesienia pomocy.

Całe niedzielne wydarzenie odbyło się z zachowaniem środków ostrożności oraz bezpieczeństwa, a osoby w nim uczestniczące były systematycznie informowane o panujących zasadach reżimu sanitarnego.

Na tym jednak jeszcze nie koniec – do 14 lutego można jeszcze dokonywać wpłat na e-skarbonkę, aby zasilić finalną kwotę zebraną przez Sztab w Choroszczy oraz brać udział w akcjach na portalu sprzedażowym Allegro.

Tekst: Paulina Krysiewicz

Foto : Sylwia Pietraszko, Paulina Krysiewicz