Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Choroszczy

W pierwszą sobotę lutego rozegrany został turniej chłopców z rocznika 2010 “o “Puchar Burmistrza Choroszczy”.  Mroźny poranek nie odstraszał młodych adeptów piłki nożnej. Zaproszone kluby stawiły się w komplecie na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy przy ulicy Powstania Styczniowego 26A. Turniej rozegrany został z podziałem na dwie grupy po cztery drużyny w każdej.

Narew Choroszcz w pierwszej grupie nie ustępowała żadnemu przeciwnikowi. Wiele sytuacji stwarzanych przez fioletowych dawało nadzieję na wygraną, jednak wszystkie mecze zakończyły się remisem: 1-1 z Jastrzębiem Knyszyn i AP Sukces Białystok, 2-2 z Gryfikiem Gródek. Następnie wygrany z pierwszej grupy, grał z wygranym z drugiej grupy według zdobytych wcześniej punktów. Tutaj naszym oponentem w walce o piąte miejsce okazał się klub Leśna Białystok. Mecz ten był pełen zwrotów akcji, z popisowym golem naszego bramkarza (Szymon Skalski) włącznie. Umieścił on piłkę w bramce drużyny przeciwnej, strzałem ze swojego pola karnego. Niestety do końcowego gwizdka nie udało się pokonać rywala i o końcowej klasyfikacji, po kolejnym remisie 2:2 decydowały rzuty karne. Na zmianę do “jedenastek” stawali snajperzy obu drużyn, jednak to klub Leśna Białystok zatryumfowała na piątym miejscu w turnieju. Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. AP Sukces Białystok 2. Pionier Brańsk 3. Warmia Grajewo 4. Gryfik Gródek 5. Leśna Białystok 6. Narew Choroszcz 7. KS Wasilków 8. Jastrząb Knyszyn.

Na zakończenie medale, puchary oraz wyróżnienia wręczał sam Patron turnieju czyli Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Królem strzelców został Alex Antoniuk z AP Sukces Białystok, najlepszym zawodnikiem turnieju Maksym Werchohlad z Pioniera Brańska, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Szymona Skalskiego z Narwi Choroszcz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za przybycie i udział w tak wyrównanym i pełnym emocji turnieju. Dziękujemy naszemu mecenasowi zmagań piłkarskich, Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu za zasponsorowanie pucharów i medali.  

To był pierwszy z cyklu Turniejów Piłkarskich “o Puchar Burmistrza Choroszczy” – dzisiaj trwa turniej dla rocznika 2012, za tydzień kolejne także z udziałem chłopców Narwi Choroszcz (roczniki 2011 i 2013),  a za dwa tygodnie turniej dziewcząt z udziałem młodych adeptek z Akademii Lambada Choroszcz. 

Karol Jakubowski