Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Choroszczy – odsłona II

Dziecięcego grania ciąg dalszy. Po sobotnim turnieju dla rocznika 2010, w niedzielę 7 lutego rozegrany został turniej “o Puchar Burmistrza Choroszczy dla rocznika 2012. Jeszcze mroźniejszy poranek od sobotniego nie odstraszał młodych adeptów piłki nożnej, ani ich trenerów. Zaproszone kluby stawiły się w komplecie na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy przy ulicy Powstania Styczniowego 26A. Turniej rozegrany został z podziałem na dwie grupy po cztery drużyny w każdej. Narew Choroszcz w pierwszej grupie nie ustępowała żadnemu przeciwnikowi. Bojowa atmosfera w drużynie fioletowych zaowocowała dwoma wygranymi i jedynym remisem, wyniki to: vs. Hetman Tykocin 3-0, vs. Orły Michałowo 5-0 i vs. Jastrząb Knyszyn 0-0.

Następnie po rywalizacji w grupie, rozegrano mecze o miejsca w turnieju. Wygrany z pierwszej, grał z wygranym z drugiej grupy według zdobytych wcześniej punktów. Tutaj naszym oponentem w walce o pierwsze miejsce okazał się dobrze już znany chłopcom tego rocznika (sparingi, turnieje) klub Korona Dobrzyniewo. Mecz ten był wisienką na torcie niedzielnego widowiska. Trenerom obydwu drużyn serce nieraz mocniej zabiło. Upragnionego gola i pięknego zarazem strzelił w swoim stylu nasz snajper Karol Milewski. Obrona Narwi dwoiła się i troiła by nie dopuścić do ataku na swoją bramkę. Tutaj warto zwrócić uwagę na ofiarną postawę naszych młodych defensorów, czyli Krzysia Waszczuka i w szczególności na Szymka Werpachowskiego. Niestety w końcowym czasie gry a właściwie sekundach Korona wykorzystując zmęczenie fioletowych wyrównała na 1:1. W rzutach karnych mocniejsza w nerwach okazała się drużyna z Dobrzyniewa. Gratulujemy takiej woli walki do końca, obydwu zespołom.

Końcowa klasyfikacja: Miejsca: 1. Korona Dobrzyniewo 2. Narew Choroszcz 3. Hetman Tykocin 4. Piast Białystok 5.Orły Michałowo 6. LUKS Lider Zabłudów 7. Jastrząb Knyszyn 8. KS. Wasilków  Medale, puchary oraz wyróżnienia wręczał Patron turnieju Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który ufundował wszystkie trofea. Królem strzelców został Kamil Świsłocki z Korony Dobrzyniewo, najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Milewski z Narwi Choroszcz, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Szymona Żukowskiego z Jastrzębia Knyszyn. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za przybycie pomimo niesprzyjających warunków pogody i udział w tak pełnym emocji turnieju. 

Karol Jakubowski