Kolejne dwa turnieje “o Puchar Burmistrza” za nami

Ostatnie dwa turnieje z serii rozgrywek o Puchar Burmistrza Choroszczy, odbyły się w poprzednią sobotę i niedzielę. Ta cykliczna rywalizacja sportowa, o wspomniane wyżej wyróżnienie przyciągnęła do naszego miasta drużyny również spoza naszego województwa. Duże zainteresowanie wokół tych zawodów napawa optymizmem.

W sobotę 13-tego lutego, do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2011. Narew Choroszcz po ekscytujących eliminacjach zasłużenie wyszła z pierwszego miejsca w grupie. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na fakt bardzo wyrównanego poziomu gry wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Nasi chłopcy ostatecznie udowodnili duże opanowanie w rozgrywaniu piłki i skutecznie trafiali do bramki przeciwników. Z gorącym numerem 7 na plecach notował zwyżkę formy znany nam już z poprzedniego tygodnia Szymon Skalski. Nie umniejszając reszcie drużyny widać było radość z gry w piłkę, u wszystkich chłopaków z Narwi. Narew Choroszcz – Lwy Białystok 2:1, Narew Choroszcz – Jastrząb Knyszyn 2:1, Narew Choroszcz – KAS II Kadzidło 2:0 W finale spotkaliśmy się z drużyną Skorpion Kalnica. W efekcie remisu o zwycięscy zadecydowały rzuty karne. Tym razem to fioletowi pokonali rywala w tym pojedynku. Końcowa klasyfikacja sobotniego turnieju: 1. Narew Choroszcz 2. Skorpion Kalnica 3. KS Wasilków 4. Jastrząb Knyszyn 5. AMP Białystok 6. Lwy Białystok 7. KAS I Kadzidło 8. KAS II Kadzidło Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wręczył zawodnikom medale i wyróżnienia, a puchary zwycięskim drużynom. Królem strzelców został wspominany wyżej Szymon Skalski. Najlepszym zawodnikiem drużyny Narwi Choroszcz był Marcin Krawczyk.

Tekst: Karol Jakubowski


Fot. Dominik Roszkowski

W niedzielę, to rocznik 2013 Narwi Choroszcz udowodnił swojej ceny na hali sportowej w Choroszczy. Drużyna żaków przez eliminacje grupowe przeszła jak burza, nie pozostawiając suchej nitki na oponentach. Narew Choroszcz, AMP Grajewo, Orły Michałowo, Hetman Tykocin. Składna gra obrony Narwi, której pomagała dobra komunikacja z bramkarzem fioletowych Szymonem Roszkowskim, nie dała poczynić strat. W ataku zawodnik z numerem 10 Mateusz Skorek, niejednokrotnie oszukał pięknym dryblingiem defensywę przeciwnych drużyn. Dodatkowo umieścił też kilka razy piłkę w siatce mocniejszą lewą nogą z rzutu wolnego. W finale naprzeciw sobie mieliśmy drużynę z Knyszyna. Mecz ten wywołał dużo sportowych emocji. Niemal do końca nie było wiadomo kto sięgnie po Puchar Burmistrza. W ostatnich minutach piękną akcją popisał się z szczęśliwą nam siódemką na plecach Emilian Jakubowski pokonując bramkarza z Knyszyna na 3:2 i dając nam zwycięstwo w turnieju. Brawa całej drużynie Narwi Choroszcz. Turniejowa klasyfikacja końcowa: 1. Narew Choroszcz 2. Jastrząb Knyszyn 3. AMP Grajewo 4. Grafik Grudek, 5. Lwy Białystok, 6. Orły Michałowo, 7. Hetman Tykocin, 8. KS Wasilków. Tradycyjnie dekorowaniem zawodników zajął się gospodarz turnieju Burmistrz miasta Choroszczy. Królem strzelców został Mateusz Skorek z Narwi Choroszcz. Zawodnikiem turnieju został Adam Ziemkiewicz z Jastrzębia Knyszyn. Najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Roszkowskiego z Narwi Choroszcz. Najlepszym zawodnikiem drużyny naszych, wybrano Emiliana Jakubowskiego.

Tekst: Karol Jakubowski

Fot. Dominik Roszkowski