KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Leonardo – wielkie doświadczenie

Czy znacie już Spotkania przy Sztaludze?

Matejko, Wyspiański, Witkiewicz, Frida – to artyści, których sylwetki zostały zaprezentowane do tej pory w ramach internetowego cyklu prowadzonego przez M-GCKiS w Choroszczy. Na najbliższym spotkaniu bohaterem będzie artysta, naukowiec, wynalazca – Leonardo da Vinci. Zaproszony gość opowie nam o życiu i twórczości Leonarda, a Monika Tekielska-Chmielewska – prowadząca – podczas godzinnego spotkania dokona próby sportretowania swego modela w stylu tegoż artysty. Tym razem poznamy technikę sangwiny – suchej kredki o ciemnobrunatnej barwie.

“Spotkania przy sztaludze” to cykl internetowych transmisji promujących sztukę wizualną, edukujący o sławnych artystach oraz prezentujący różnorakie techniki plastyczne na żywo. W założeniu pomysłodawczyni i prowadzącej cykl – Moniki Tekielskiej-Chmielewskiej w ramach pierwszej edycji ma powstać zestaw portretów do których pozują pracownicy i pracownice ośrodka kultury i biblioteki w Choroszczy. Zaproszeni goście opowiadają widzom o życiu i twórczości wybranych artystów, a prowadząca portretuje ich „wpisując” wizerunek w dzieło omawianego twórcy starając się też zachować specyficzny styl danego twórcy. Artyści są dobrani przez Monikę urodą i osobowością do pozującej osoby. Cykl ma też charakter rozrywkowy. Podczas portretowania jest prowadzony luźny dialog między portretującą, a modelem/modelką oraz z widzami, którzy w formie komentarzy na żywo zadają pytania bohaterom spotkania.

“Spotkania przy sztaludze” cieszą się coraz większą popularnością wśród internautów. Serdecznie zapraszamy do wyrobienia swego zdania!

Do zobaczenia 25 lutego 2021 r. o godzinie 18:30 na kanale FB M-GCKiS w Choroszczy.