Relacja z Turnieju Dziewcząt o Puchar Burmistrza Choroszczy

Osiem drużyn z całego regionu, 28 starć i 90 zawodniczek – oto najważniejsze liczby pierwszego w historii Gminy Choroszcz turnieju halowego dziewcząt o Puchar Burmistrza Choroszczy. Bilans: górą Jagiellonia Białystok, jednak równie ważna jak medale i nagrody była sama możliwość spotkania i sprawdzenia się. Takie doświadczenia – w czasie pandemii – są na wagę złota.

W niedzielę 21 lutego na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy zmierzyły się ze sobą: AP Jagiellonia Białystok I i II, Ekosport Białystok, Falcon Sokółka I i II, Forty Piątnica oraz gospodynie: Lambada Choroszcz I i II.

Po zmaganiach, które rozpoczęły się o godz. 9.30, a zakończyły o godz. 15.30 najlepsza okazała się drużyna Jagiellonii Białystok, która wyprzedziła Ekosport Białystok (2. miejsce) i Falcon Sokółka II (3. miejsce). Kolejne miejsca zajęły drużyny: Forty Piątnica (4.), Lambada Choroszcz (5.), Lambada Choroszcz II (6.), Falcon Sokółka (7.) i Jagiellonia Białystok II (8.).

Na zakończenie turnieju, z rąk Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny i najlepsze zawodniczki: najlepsza strzelczyni: Nadia Krywoszej (Jagiellonia) – z bilansem 19 bramek, najlepsza bramkarka: Amelia Miszczuk (Falcon Sokółka II) oraz najlepsza zawodniczka: Michalina Konieczna (Ekosport Białystok)– statuetki.

W tym miejscu dziękujemy Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu za objęcie turnieju patronatem i ufundowanie nagród, dziękujemy Pani Dyrektor SP Choroszcz Ewie Zawistowskiej za udostępnienie hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Dziękujemy także sponsorom: firmom Kabo, Indykpol oraz Kraska za przekazanie produktów na poczęstunek dla drużyn, a także rodzicom naszych Lambada Girls – za całodzienną pomoc w organizacji turnieju.

Lambada Choroszcz