EdukacjaKulturaMiasto i Gmina

Grupa Chorten wspiera ideę bookcrossing’u!

Do naszej choroszczańskiej budki na książki “Postój z książką” pracownicy Grupy Chorten przekazali kilkadziesiąt różnych pozycji ksiązkowych.

Centrala Polskiej Grupy Sklepów Spożywczych Chorten przeprowadza się właśnie do nowej siedziby z centrum logistycznym w Łyskach koło Białegostoku. Tym samym wraca niejako do swego początku, gdyż to właśnie w gminie Choroszcz w 2009 roku powstały pierwsze sklepy pod logo z drzewkiem dębu. Pracownicy Grupy Chorten przeszukali domowe biblioteczki i wybrali kilkadziesiąt książek. Kryminały, romanse, powieści obyczajowe, lektury szkolne – wszystkie pozycje trafią do Miejskiej Biblioteki w Choroszczy, która sprawuje opiekę nad budką z książkami.

„Postój z książką”, tak nazywa się miejska inicjatywa, znajduje się na skraju placu im. dr Zygmunta Brodowicza, przy ulicy Sienkiewicza, przy przystanku autobusowym. To specjalne miejsce funkcjonujące na zasadzie darmowej biblioteczki, przy pomocy której mieszkańcy mogą wymieniać się między sobą książkami. Książki wymieniać można przez cały czas. Budki mają też na celu promocję czytelnictwa w przestrzeni miejskiej. – Identyfikujemy się z lokalnymi społecznościami, w których działają nasze sklepy i my sami, dlatego zawsze staramy się też je wspierać czy to przez pomoc charytatywną czy inne akcje – mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Serdecznie dziękujemy, życząc powodzenia w nowej siedzibie firmy!