Miasto i Gmina

Wielki Tydzień w Choroszczańskiej Parafii

W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

W czasie liturgii zostanie zaprzysiężony nowy kandydat do grona Strażników Eucharystii, bowiem jest to ich dzień patronalny. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej. O godz. 9.00 rozpocznie się Godziną Czytań i Jutrznią prowadzoną przez młodzież naszej parafii całodzienne czuwanie zachęcamy do towarzyszenia Jezusowi.

O godz.17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież a następnie o 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej, którego centrum jest uroczysta Adoracja Krzyża, do godz. 21.00 zachęcamy do prywatnej adoracji Jezusa w Grobie. W Wielki Piątek po nabożeństwach będą śpiewane Gorzkie Żale.
W Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast w sobotę zachęcamy do abstynencji od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę o godz. 9.00 Uroczysta Godzina Czytań i Jutrznia prowadzona przez młodzież. Z racji na epidemię w tym roku świecenie pokarmów odbywać się będzie na zewnątrz kościoła od godz. 9.00 do 15.00 co godzinę. Jest to też okazja do nawiedzenia Grobu Pana Jezusa i spowiedzi, kapłan będzie dyżurować w konfesjonale do godz. 15.00. Jeśli mimo wszystko ktoś się obawia zarażenia to na naszej stronie internetowej jest umieszczona do wydruku modlitwa poświecenia pokarmów, której ma dokonać ojciec rodziny.

Wieczorem o godz. 18.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. W tym roku nie ma święcenia wody w jednym dużym pojemniku, każdy przynosi w swojej butelce i kapłan dokona poświecenia.

Wieczorem o godz. 19.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. Tego wieczoru każdy przynosi świecę. Z soboty na Wielką Niedzielę czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc – poszczególne grupy. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00

Źródło: parafia w Choroszczy

W tym wpisie oraz na FB Gazety w Choroszczy będziemy publikować linki do transmisji online w wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Świąt


Wielki Czwartek: 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej z Archikatedry Białostockiej , której przewodniczy bp Henryk Ciereszko:


Wielki Piątek: 18:00 Liturgia Męki Pańskiej z Archikatedry Białostockiej,  celebracji przewodniczy bp Henryk Ciereszko.


Wielka Sobota: 18:00 Liturgia Wigilii Paschalnej, Jasna Góra – Bazylika:


Niedziela: 6:00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego z Archikatedry Białostockiej, liturgii przewodniczy bp Henryk Ciereszko: