KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

Urząd Miejski w Choroszczy zmienia siedzibę

Urząd Miejski w Choroszczy, który mieści się obecnie przy ul. Dominikańskiej 2 będzie miał nową siedzibę. Niebawem rozpoczną się prace, które mają na celu przeprowadzenie generalnego remontu budynku przy ul. Sienkiewicza 29. Urząd Miejski w Choroszczy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy zajmą lewe skrzydło i główną część budynku, natomiast instytucje, które do tej pory mieściły się w tym budynku (czyli M-GCKiS w Choroszczy oraz CUW) zostaną rozlokowane w prawym skrzydle budynku oraz na poddaszu.

Jak mówi inspektor z Urzędu Miejskiego: „W końcu udało się zakończyć procedurę konsultacji z konserwatorem zabytków i niebawem ruszy przetarg na adaptację wszystkich pomieszczeń i remont elewacji –  Po konsultacjach z ekspertami okazało się, że nie ma technicznej możliwości wyczyszczenia ceglanej elewacji gdyż jest w zbyt słabym stanie i jedynym rozwiązaniem jest jej pomalowanie. Zdecydowaliśmy, że będzie ona miała barwy takie jak na fladze Choroszczy.”

Dla dotychczasowych osób zamieszkujących w tym budynku znaleziono nowe lokale i już od maja będzie mogła wejść do środka brygada remontowa. Planowane przeniesienie Urzędu Miejskiego i M-GOPS do nowej siedziby jest planowane w ostatnim kwartale roku. Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 7 mln zł – z czego udało się uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych na kwotę 5 mln zł. 

Urzędnicy nie chcieli zdradzić jakie są plany na dotychczasowy budynek urzędu przy ul. Dominikańskiej ale nieoficjalne informację mówią o przeznaczeniu go do wyburzenia. A co powstanie w tym miejscu? Na tą chwilę nie wiadomo.


Aktualizacja: to był oczywiście Prima Aprilisowy żart – Urząd Miejski i M-GOPS nie planuje zmiany siedziby, uspokajamy: elewacja także nie zostanie przemalowana 🙂