KulturaMiasto i GminaWydarzenia

„Ostatnie drzewo” – teatr on-line w Choroszczy

Miło nam poinformować, że sobotnie teatrzyki dla dzieci wracają do murów Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Jeszcze może nie na 100%, ale każdy kontakt z widzami i publicznością nas cieszy. Już 24 kwietnia o godz. 11.00, na fanpage’u Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, odbędzie się transmisja, podczas której „Teatr Conieco” z Kruszewa wystawi spektakl „Ostatnie drzewo”. Sztuka nawiązuje do odbywającego się w kwietniu Światowego Dnia Ziemi.

„Ostatnie drzewo” to bajka ekologiczna, która w ciekawy sposób przedstawia potrzebę troski o przyrodę. Opowiada o tym jak mieszkańcy wioski położonej w lesie, wiedzeni żądzą bogactwa, wycinają wszystkie pobliskie drzewa. Dopiero wtedy zauważają, jak źle zrobili. Nadzieję przywraca mały Hubercik, który oddaje im wszystkie zachowane nasiona, by posadzić nowy las. Opracowanie baśni i tekst – Marian Ołdziejewski.

Bardzo byśmy chcieli zaprosić wszystkich widzów w nasze mury, ale ze względu na panujące obostrzenia sanitarne, spektakl odbędzie się on-line, w postaci transmisji. Ponieważ wydarzenie odbywa się on-line, jest w pełni bezpłatne. Zapraszamy przed ekrany monitorów 24 kwietnia br. o godz. 11.00. Bądźmy razem, choć w ten – połowiczny sposób. Może sobotni teatr to dobry prognostyk na najbliższą przyszłość? Mamy taką nadzieję, i nie ukrywamy: na spotkania z odbiorcami już zacieramy ręce.

Spektakl będzie dostępny do oglądania do środy.