KomunikatyMiasto i GminaZ UrzęduZdrowie

Choroszcz rozdaje maseczki

Burmistrz Choroszczy informuje, że na terenie gminy Choroszcz – w poszczególnych miejscowościach od sołtysów, a w mieście Choroszcz w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu zainteresowani mieszkańcy mogą odebrać bezpłatne jednorazowe maseczki. Na jednego mieszkańca przysługują 4 bezpłatne sztuki tych środków ochrony.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne oraz by jak najsprawniej rozdysponować maseczki ochronne wśród mieszkańców, Urząd Miejski w Choroszczy przekazał je sołtysom poszczególnych sołectw. Oni – we własnych miejscowościach i społecznościach szybciej oraz bezpośrednio trafią do sąsiadów. Z kolei mieszkańcy miasta Choroszcz po 4 bezpłatne maseczki, od 23 kwietnia br. mogą się zgłaszać do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w godzinach pracy instytucji: pn.-pt.: 8.00-16.00.

Jak tylko otrzymaliśmy transport z maseczkami, zastanawialiśmy się jak je najlepiej rozdysponować – mówi Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy. Włączyliśmy do akcji sołtysów poszczególnych sołectw, ponieważ uznaliśmy, że oni w swoich społecznościach najszybciej trafią z ofertą do mieszkańców. Z kolei mieszkańców miasta zapraszamy na spacer, czy przy okazji realizowanie innych sprawunków: po maseczki mogą się zgłaszać do naszego Centrum Kultury – dodaje włodarz gminy Choroszcz. W ten sposób włączamy się w akcję pomocową – konkluduje.

A dodajmy, że to nie pierwsza taka „maseczkowa” akcja w Choroszczy. Na początku pandemii w 2020 roku, kiedy maseczki były towarem tyle nieznanym i obcym, co i deficytowym, szyliśmy maseczki wspólnie z choroszczańskimi seniorami, i następnie bezpłatnie rozwoziliśmy je wśród potrzebujących starszych osób. Wówczas do domów srebrnych mieszkańców gminy Choroszcz trafiło blisko 200 sztuk wielorazowych materiałowych maseczek ochronnych. Obecne wsparcie Gmina Choroszcz realizuje w ramach programu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.