Mammografia w Choroszczy – 13 maja /odwołane/

Burmistrz Choroszczy zaprasza do Choroszczy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus – tradycyjnie będzie stacjonował na Rynku 11 Listopada. /AKTUALIZACJA 11.05. – BADANIA ZOSTAŁY ODWOŁANE/

W czwartek 13 maja 2021 roku
mammobus LUX MED
będzie czekał na Panie
na Rynku 11 Listopada w Choroszczy
w godz. 9.00-16.00

 

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które:
– są ubezpieczone,
– nie były leczone z powodu raka piersi, a także:
– nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
– lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy,

Aby wziąć udział w badaniu, wcześniej należy zarejestrować się:
– pod nr tel. 58 666 24 44;
– lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

LUX MED informuje, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego, badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED, zarówno w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony
oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy,
a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji
.

*

LUX MED to jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi. W ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie, realizuje bezpłatne badania mammograficzne.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Nie należy zwlekać z decyzją o badaniach. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje blisko 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Na podst. mat. org./UM