Klepaczanki w II etapie Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego!

Zespół ludowy z naszej gminy z powodzeniem przeszedł I etap Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego, który był w formie on-line, a nagrania realizowaliśmy w nowym studiu znajdującym się w M-GCKiS w Choroszczy i tym samym został zakwalifikowany do etapu II , który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w siedzibie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej  w Wasilkowie (w formie tradycyjnej).

Krótkie przypomnienie o samych Klepaczankach –

Zespół ludowy z Klepacz istnieje ponad 30 lat. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Bierze udział w wielu przeglądach i konkursach. Cały czas występuje w kraju, a niegdyś również za granicą – na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za chlubę naszej Gminy, jaką jest zespół Klepaczanki!