Dni Choroszczy – dzień 3: strefa dla dzieci, muzycznie, rozrywkowo i rockowo

Burmistrz Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznych DNIACH CHOROSZCZY, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Niedziela podczas 39. Dni Choroszczy to strefa zabaw dla dzieci, a także strefa muzyczna: rozrywkowo i rockowo! 

13:00 – PROMOCJA TOMIKU POEZJI DLA DZIECI “WŚRÓD ZIELONYCH TRAW” WERONIKI KRYSIEWICZ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Weroniką Krysiewicz. Autorka jest mieszkanką Choroszczy od ponad 40 lat, wywodzącą się z malowniczej nadnarwiańskiej wsi Kruszewo. Wydała do tej pory II tomiki, a następny jest już w przygotowaniu. Uczulona jest na piękno przyrody i docenia jej walory. Chciałaby, aby młodzi ludzie doceniali ziemię lokalną i byli z niej dumni.

 


 

13.30 – ANIMACJE DLA DZIECI

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych do gier, zabaw ruchowych przygotowanych przez grupę animatorów z “Animacje Fascynacje”. Przewidziane są atrakcje m.in. puszczanie wielkich baniek, wielkoformatowa gra itp. “Animacje Fascynacje” w każdą, nawet najmniejszą imprezę wkładają serce, bo wiedzą, że mają do czynienia z najbardziej wymagającym klientem, którego uśmiech jest kwintesencją ich pracy. Animacje Fascynacje to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy zarażają swoją pozytywną energią zarówno dzieci jak i dorosłych

 


 

14:30 – STREFA MUZYKI: RYTMY CZASU, NERVOVOHOŻY, JACK KILL PROJECT

14:30 RYTMY CZASU  – Zespół wokalny Rytmy Czasu pod dyrekcją Jerzego Tomzika działa od 2003 roku. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież. Grupa doskonali własne umiejętności wokalne w Pracowni Muzycznej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy i wiele koncertuje – ma na swoim koncie ponad sto występów w Polsce i na Białorusi. Specjalnie na DNI CHOROSZCZY zespół przygotował całkowicie nowy, rozrywkowy repertuar!

 


16:15 NERVOVOOHOŻY – to zespół, który powstał na początku 1993 roku z inicjatywy Andrzeja Sztabelskiego, Adama Kamieńskiego i Piotra Grygucia. Muzykę jaką mieli grać określana była mianem nowofalowej z elementami punka. Miało to stanowić opozycję do zalewającej nasz region landrynkowych melodyjek disco-polo. Resztę zespołu stanowili Zbigniew Rojecki – bass, Wojtek Grabowski – perkusja. Później jako drugi gitarzysta dołączył Rafał Korziński. Aktualnie zespół koncertuje w składzie: Andrzej Sztabelski (gitara prowadząca i wokal), Krzysztof Malinowski (gitara i woka), Dariusz Łuszcz (gitara basowa) i Rafał Zachowicz (perkusja).


JACK KILL PROJECT – Jack Kill Project to autorski projekt muzyczny Jacka Szkila, który od wielu lat zafascynowany muzyką gitarową sam tworzył w zaciszu domowym własne kompozycje. W końcu dojrzał do tego by przynajmniej część z nich uwiecznić na nagraniach studyjnych. Zaprosił kilku bardzo różnych muzyków i powstały pierwsze interesujące propozycje muzyczne. W wynajętym studio spędzili wiele godzin starając się uzyskać satysfakcjonujące brzemienia. Chyba w końcu udało się stworzyć coś co może podobać się szerszej publiczności. Podczas Dni Choroszczy wykona swoje kawałki wraz z zespołem Nervovohoży.

 

 


 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA PORTALU FACEBOOK!