Szkoła językowa w Choroszczy? Zapraszamy do Ready Steady English!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły językowej “Ready Steady English”, która mieści się w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 10. Pani Justyna, właścicielka szkoły była jednym ze sponsorów minionych Dni Choroszczy – zachęcamy do poznania szkoły! 


Ważne są wiedza, doświadczenie i kwalifikacje, ale gdybym nie miała marzeń i nie spotkała na swojej drodze dobrych ludzi – cytując pana z Białegostoku – nie byłoby niczego…

W 2010 roku zaczęłam pracę w Szkole Podstawowej w Suchowoli, miałam wtedy 21 lat właśnie ukończyłam studia licencjackie – kompletnie nie miałam pojęcia o nauczaniu, ale ówczesny dyrektor szkoły dał mi szansę. Nie bardzo wiedziałam dlaczego, ponieważ miał do wyboru doświadczoną nauczycielkę z długim stażem pracy – jej podziękował, a wybrał mnie na umowę na zastępstwo za nauczycielkę w ciąży.

Pracowałam z dziećmi i międzyczasie obroniłam magistra z filologii angielskiej – cały czas wmawiając sobie, że już na zawsze będę nauczycielką niby super, ale czegoś mi brakowało…

W 2014 roku po wygaśnięciu mojej umowy o zastępstwo stwierdziłam, że może poszukam swojego miejsca w USA – mam tam siostrę – poleciałam, sprzątałam w domach i pewnego dnia w pracy zagadnęła mnie właścicielka, która tego dnia pracowała zdalnie i spytała po angielsku: Czy to jest twoja wymarzona praca? Podoba Ci się sprzątanie po ludziach, psich i kocich kup oraz kłaków z sofy? Odpowiedziałam, że absolutnie NIE!!! Wtedy tamta pani spytała : Co chcesz robić? Ja na to: Chcę mieć szkołę języka angielskiego! Kobieta popatrzyła na mnie znad laptopa i powiedziała: Wracaj do Polski i rób swoje! Za jakieś dwa miesiące byłam już w Polsce.

W 2018 roku przeprowadziłam się do Choroszczy i zaczęłam zagadywać ludzi czy tutaj jest jakaś  szkoła języka angielskiego – po uzyskaniu negatywnych odpowiedzi zaczęłam układać plan w głowie, ale po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży i te plany odeszły na boczny tor.

Wiosna 2020 roku zaczęła się pandemia korona wirusa, a ja jesienią w środku II fali – otworzyłam ReadySteadyEnglish – znalazłam trzy wspaniałe lektorki, które swoją wiedzą oraz podejściem do dzieci i młodzieży zjednały sobie serca naszych kursantów i ich rodziców.

Ja mogłam zacząć rozwijać swoje kompetencje jako właściciel, bo właściciel, a lektor to zupełnie inna bajka – poznałam specyfikę branży, koszty, ile trzeba włożyć serca i zaangażowania w prowadzenie biznesu edukacyjnego.  Uczę się tego od bardziej doświadczonych ludzi, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. Nie są to osoby stąd – tylko z innych rejonów Polski. Nadal się uczę i pewnie już zawsze będę, ale kocham to i nigdy nie chciałabym innej pracy.

Obecnie zakupiłam  innowacyjną metodę nauczania języka angielskiego dla I-VI SP Funtown – jest to absolutna nowość na rynku edukacyjnym. Wyobraźcie sobie kurs językowy, podczas którego dzieci grają w grę planszową….Wyobraźcie sobie zaangażowane dzieci, które nie czując, że się uczą, wykonują setki ćwiczeń komunikacyjnych i przyswajają struktury gramatyczne. Dla nich to tylko gra. Porywająca, zaskakująca, zabawna. Ale my dobrze wiemy, że dzięki niej nauczą się zadawać pytania, prowadzić dialogi w sklepie, zapytać o drogę, a także wyćwiczą struktury gramatyczne i opanują słownictwo, bez żmudnych powtórek i niezliczonych kart pracy! Funtown to nauka przez doświadczenie  w najczystszej postaci! To dlatego zamiast podręcznika dzieci mają Gamebook, a zamiast kolejnego rozdziału zdobywają “next level”! Funtown zostało stworzone z myślą o prawdziwym życiu i w duchu poszanowania pieniądza, dzieci będą wiedziały, że trzeba się natrudzić aby zdobyć środki na inwestycje i zabawy.

Każda szkoła Funtown ma swoją ulicę – nasza to LIONHEART STREET – ulica Lwiego Serca. Miejcie lwie serca i spełniajcie swoje marzenia. Do zobaczenia w Funtown!


P.S. Dziękuję w tym miejscu mężowi – najważniejszej osobie w moim życiu, który zawsze mnie wspiera, we mnie wierzy i mi pomaga. Dziękuję także mojej rodzinie za wsparcie, dobre słowo i zrozumienie. 

Justyna Kropiewnicka
Właścicielka szkoły
Ready Steady English 

Strona internetowa szkoły

ARTYKUŁ SPONSOROWANY