KulturaMiasto i GminaWydarzenia

NIEMIANOWNIK w M-GCKiS. Wystawa prac 14 artystów malarzy

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne. 11 września 2021 roku o godz. 17:00 otwieramy ciekawą i multitematyczną wystawę prac malarskich i rysunków Grypy Artystycznej 1/14. Członkinią ów grupy jest choroszczanka Ewelina Ramotowska, która swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała w pracowni sztuk wizualnych naszego ośrodka, by następnie zainicjować powstanie w nim miejsca do profesjonalnej ekspozycji sztuki – naszej aktualnej galerii. Następnie ukończyła szkołę podyplomową z zakresu arteterapii, malarstwo w UMCS w Lublinie i sama została nauczycielką plastyki. Dziś drugi raz wystawi swoje prace w M-GCKiS, tym razem w sąsiedztwie obrazów przyjaciół poznanych na studiach malarstwa – Grupy Artystycznej “1/14”.

“1/14” to grupa twórców z całej Polski, których połączył Instytut Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, wspólna pasja i miłość do sztuki.
Dlaczego “1/14” ? Ponieważ tę jedną grupę tworzy czternaście indywidualności, wyrażających się na swój własny sposób, używających różnych technik malarskich. Pośród różnorodności tematów można jednak zauważyć wspólny mianownik w ich pracach . Twórcy postanowili zatytułować wystawę trochę przewrotnie “NIEMIANOWNIK”.
Dlaczego “1/14” pojawiła się w Centrum Kultury w naszym mieście? Jedna z uczestniczek grupy – Ewelina Ramotowska zaczynała kilka lat temu swoją drogę właśnie tu – w M-GCKiS w Choroszczy, pod czujnym okiem Moniki Tekielskiej-Chmielewskiej i Darii Ostrowskiej. Zaproszenie członków grupy studenckiej oraz powrót do macierzystego miejsca po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Malarstwo był dla niej naturalną i oczywistą potrzebą.

Wystawę uświetni oprawa muzyczna w wykonaniu choroszczańskiego artysty trębacza Roberta Ramotowskiago.

Zapraszamy na wernisaż grupy artystycznej 1/14 “MIEMIANOWNIK” w sobotę 11 września o godzinie 17:OO aby poznać świat:
Agaty Dutkiewicz
Piotra Krukowskiego
Renaty Gorączko
Małgorzaty Gorzel
Małgorzaty Hodary
Marka Olędzkiego
Grażyny Braun
Teresy Stasiak
Eweliny Ramotowskiej
Doroty Sadowej
Wandy Szawuła
Agnieszki Szady
Natalii Przesmyckiej