Miasto i GminaZ Urzędu

Jeśli sezon grzewczy, to Choroszcz bezpłatnie oferuje drewno

Już ponad 500 metrów przestrzennych bezpłatnego drewna Gmina Choroszcz ofiarowała potrzebującym mieszkańcom, a będzie jeszcze więcej. Akcja, rozpoczęta jesienią 2017 roku, z powodzeniem trwa do dziś. W obecnym sezonie grzewczym Gmina Choroszcz przekazała 122 metry przestrzenne nieodpłatnego opału, by podobnie jak w latach ubiegłych, wspomóc swoich mieszkańców. Choć jesień obchodzi się z nami delikatnie, zimne noce i poranki już odczuliśmy, a i przymrozki tuż-tuż.

Drewno, które co najmniej dwa razy do roku (jesienią i wiosną) jest dostarczane mieszkańcom Gminy Choroszcz, pozyskiwane jest z wycinki drzew z terenów gminnych, na których planowane są realizacje i inwestycje. A ponieważ Gmina Choroszcz nieustannie się rozwija i modernizuje, darmowego opału nie brakuje.

Drewno trafia do potrzebujących mieszkańców już pocięte. W jaki sposób beneficjenci są typowani? Najbardziej potrzebujący wskazywani są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy. M-GOPS, na podstawie swojej wiedzy na temat środowiska społecznego, znając potrzeby niezamożnych mieszkańców gminy Choroszcz, czy też mieszkańców borykających się na co dzień z innymi uciążliwościami życia (np. wskutek dotkliwych, nieuleczalnych chorób czy niepełnosprawności) typuje odbiorców darowego opału. Po gminie rozwożą je pracownicy warsztatu.

Dzięki temu, już kolejny rok z rzędu wspomagamy najbardziej potrzebujących mieszkańców z naszej Gminy – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Cieszę się, że ta pomoc stała się już u nas rodzajem tradycji, i już od 5 lat pomagamy mieszkańcom przetrwać chłody. W ten sposób ułatwiamy im codzienne funkcjonowanie, zwalniamy ich domowe budżety z koniecznego wydatku. A i dla nas samych motywujące jest to, że robimy więcej niż obligują nas do tego ustawy i procedury.

W obecnej transzy – już 122 mp darmowego drewna na opał zostało dostarczone do Izbiszcz, Paniek, Oliszek, Barszczewa, Złotorii, Porosłów, Krupnik czy Klepacz, a także miasta Choroszcz. I na pewno nie jest to ostatnia taka forma pomocy oferowana mieszkańcom gminy Choroszcz.