EdukacjaKulturaMiasto i Gmina

Tupot małych stópek w Bibliotece

Słoneczna jesień to doskonała okazja do dłuższego spaceru. Przedszkolaki z grupy Tygryski, z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II, doskonale o tym wiedzą.

Tygryski, pod opieką Pani Małgorzaty Hubbell, dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek, jakie kroki należy podjąć, aby zostać czytelnikiem/czką naszej Biblioteki, zapoznały się z księgozbiorem i wraz z opiekunkami wybrały książeczki, które wypożyczyły do wspólnego czytania, w swoim Przedszkolu.

Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania była otaczająca nas natura. Bibliotekarka wprowadziła dzieci w temat zmieniających się pór roku, przemian jakie zachodzą w przyrodzie oraz przeczytała książkę, o tym, jak cenne i wartościowe jest przebywanie i obserwowanie otaczającej nas natury. Dzieci miały też chwilę na relaksację z opowieścią o drzewie. Każde z nich przy zamkniętych powiekach wsłuchiwało się w słowa opowiadania, w którym to, same weszły w rolę rosnącego drzewka, doświadczającego ciepła promieni słonecznych, spokoju i radości, zmieniającej się pogody i pór roku. Pięknym, silnym, zachwalanym i docenianym. Życzymy naszym milusińskim, aby tak dobrze czuły się każdego dnia i do zobaczenia niebawem w Bibliotece!

tekst OSzG

foto MGCKiS