Miasto i GminaWydarzenia

Z Gminą Choroszcz i W Dobrym Tonie obejrzyj film

Gmina Choroszcz wraz z Fundacją w Dobrym Tonie zapraszają miłośników kultury do uczestniczenia w projekcie „Kulturą po Podlasiu”, współfinansowanym przez Województwo Podlaskie. W ramach inicjatywy, młodzież i widzów dorosłych zapraszamy na film pt. „Debiut”.

Projekcja filmu „Debiut”
odbędzie się w piątek 15 października 2021 r. o godz. 19:15
w auli M-GCKiS w Choroszczy
(Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 29)

Akcja filmu „Debiut” rozgrywa się w 1998 roku w Miami. Tamtejszemu społeczeństwu doskwiera bieda, a życie jest niebywale trudne. W takich okolicznościach młodym ludziom wydaje się, że jedynym sposobem na wzbogacenie się – jest droga kryminalna. Prawdopodobnie losy młodzieży potoczyłyby się tym torem i – po równi pochyłej – skierowałyby się finalnie do niechybnego upadku, gdyby nie pojawienie się w szkole nowego nauczyciela – Martineza. Ma on prawdziwy talent do przekonywania i bardzo szybko znajduje wspólny język z podopiecznymi. Udaje się mu nauczyć swych uczniów gry w szachy, która niespodziewanie urzeka ich i wciąga. Zaczynają obmyślać różnorodne strategie zwycięstwa w tym sporcie i uwalniają się od przestępczego elementu otaczającego ich świata. Martinez, dostrzegając postępy swoich podopiecznych, jest przekonany o tym, że uda im się zdobyć mistrzostwo (na podst.: wilmweb.pl za: platforma vod). Czy szachy naprawdę mogą zmienić przyszłość nastolatków żyjących w przestępczym środowisku? Przekonajmy się 15 października w Choroszczy.

Bilety na film – w cenie 15zł, są do nabycia w biurze Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Projekt „Kulturą po Podlasiu” to najnowsza inicjatywa kulturalna Fundacji W Dobrym Tonie i Województwa Podlaskiego, która ze swą kulturalną ofertą zawita do Gminy Choroszcz.

Na wydarzenia w Choroszczy w ramach projektu „Kulturą po Podlasiu” zapraszają: Burmistrz Choroszczy, Fundacja w Dobrym Tonie, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.