Choroszcz biegła w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

13 listopada odbył się Choroszczański Bieg Niepodległości – była to już 6 edycja. Pogoda w tym roku była idealna do uczczenia Święta Niepodległości na sportowo. Przed zawodami wszyscy uczciliśmy symboliczną minutą ciszy Ś.P. Jana Adamskiego, następnie wszyscy odśpiewali wspólnie Mazurka Dąbrowskiego i zawodnicy  po wystrzale Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego ruszyli na trasę. Biegacze pokonali trasę 9,5 km wiodącą ulicami Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, Szosę Kruszewską, następnie skręcili w Zastawie II, Zastawie I i ulicą Dominikańsą w kierunku mety na Rynku. 


Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS

Każdy zawodnik i zawodniczka biegu tuż po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowe medale i kubki. Wśród Pań najlepsza była Mariola Kłopotowska-Sawa, przed Julitą Bielawiec i Dorotą Siemieniuk, a wśród Panów Andrzej Leończuk, następnie Adam Supiński i Krystian Kalinowski. Wyróżniono także najlepszych biegaczy mieszkających w naszej gminie: wśród Pań najlepsza była Wiktoria Siemieniuk, przed Urzszulą Sadowską-Sawicką i Sylwią Kulik, a wśród Panów: Józef Andrejczuk przed Mariuszem Gogolem i Grzegorzem Mikulskim.  

Gorące podziękowania należą się kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznego gorącego bigosu, którym po sportowym wysiłku mogli się posilić wszyscy biegacze, a także kibice. Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy i OSP w Barszczewie, Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku oraz Posterunku Policji w Choroszczy. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS, pracowników Sekcji Obsługi Urzędu Miejskiego w Choroszczy oraz Stowarzyszenia Biegostok. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni! Do zobaczenia za rok! 


Podsumowanie poszczególnych kategorii: (KOMPLET WYNIKÓW TUTAJ)

Bieg główny:

Kobiety (open):
🥇Mariola Kłopotowska-Sawa
🥈Julita Bielawiec
🥉Dorota Siemieniuk

Kobiety (Gmina Choroszcz):
🥇Wiktoria Siemieniuk
🥈Urzszula Sadowska-Sawicka
🥉Sylwia Kulik

Mężczyźni (open):
🥇Andrzej Leończuk
🥈Adam Supiński
🥉Krystian Kalinowski

Mężczyźni (Gmina Choroszcz):
🥇 Józef Andrejczuk
🥈Mariusz Gogol
🥉Grzegorz Mikulski

Więcej zdjęć z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS