Wielki sukces dzieci z Choroszczy na Mikołajkowej Gali Przedszkolaków w Białymstoku

Z wielką radością informujemy, że w tym roku dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy odniosły olbrzymi sukces na Mikołajkowej Gali Przedszkolaka zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. W ramach Gali odbyły się konkursy: recytatorski, piosenki, plastyczny. Tematyka konkursów nawiązywała do zimy, świąt Bożego Narodzenia, postaci św. Mikołaja. Ze względu na sytuację epidemiczną udział uczestników konkursów: piosenki, recytatorskiego odbył się w postaci zdalnej poprzez przesłanie nagrania video prezentacji uczestników.

Dzieci z naszego przedszkole zdobyły aż 7 nagród w tym konkursie. Wszyscy uczestnicy byli przygotowywani do konkursu przez p. Helenę Stigańcow i p. Emilię Rogowską

KONKURS RECYTATORSKI (na 36 nadesłanych prezentacji)

 Sara Grzybko – lat 4 otrzymała nagrodę

KONKURS PLASTYCZNY (na 171 prac )

Piotr Ostrowski – lat 4 otrzymał nagrodę

Piotr Żochowski –lat 4 otrzymał nagrodę

Igor Tynecki – lat 4 otrzymał wyróżnienie

KONKURS PIOSENKI (na 29 prezentacji)

Natalia Wierzbicka – lat 3 otrzymała nagrodę

Antonina Grabowska –lat 4 otrzymała wyróżnienie

Gabriela Biernacka – lat 4 otrzymała wyróżnienie

Osoby, które zostały nagrodzone i wyróżnione zostały zaproszone w dniu 17 grudnia na uroczystość wręczenia nagród do Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Tam dzieci miały możliwość po raz pierwszy zaprezentować swoje piosenki  i wierszyki na wielkiej scenie i przed publicznością. Wszystkie nasze przedszkolaki otrzymały piękne świąteczne upominki i kolorowe dyplomy. Bardzo pomocni byli też  rodzice dzieci, którzy przywieźli swoje pociechy na Galę i sami mogli zobaczyć na żywo jak ich małe  dzieci dają sobie radę na scenie.

Poprzez branie udziału w różnego rodzaju konkursach staramy się, by dzieci nabywały pewności siebie, pokonywały stres, uczyły się panowania nad emocjami. Takie uroczystości budują też wrażliwość na śpiew, piękną mowę oraz rozwijają wyobraźnię.

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom

                                                 Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy