Edukacja

Paczuszka Dla Maluszka

Szkoła Podstawowa w Choroszczy wzięła udział w akcji charytatywnej Paczuszka Dla Maluszka. To bożonarodzeniowe działanie, do którego od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami, podobnie jak  w ubiegłych latach, są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, które oczekują narodzin dzieciątka. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Szkolne Koło Wolontariatu od 26 listopada do 22 grudnia prowadziło zbiórkę artykułów higienicznych oraz zabawek. Można było przynosić takie rzeczy jak: pieluszki jednorazowe, nawilżane chusteczki, oliwki, pudry, podkłady medyczne, kremy, mydła, szampony dla małych dzieci i niemowląt, płyny do kąpieli i przeciw odleżynom, proszki do prania, środki dezynfekujące. Organizowaliśmy również zbiórkę nowych zabawek oraz książeczek. W czynieniu dobra połączyliśmy się z MGKS Narew Choroszcz, Poradnią Lekarza Rodzinnego przy SPPZOZ, Apteką w SPPZOZ, Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym w SPPZOZ oraz SPPZOZ w Choroszczy.

Adresatem akcji została Fundacja ,,Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Hospicjum domowe to miejsce szczególne. Podopieczni to nieuleczalnie chore dzieci, które nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu, ale mogą przebywać w domach rodzinnych otoczone miłością i troską najbliższych. Pod stałą opieką hospicjum pozostaje 30-40 dzieci chorujących m.in. na choroby onkologiczne.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji dobroczynnej i przynieśli bardzo dużo artykułów higienicznych i zabawek, za które bardzo im dziękujemy. Zbiórka nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania i wsparcia rodziców oraz mieszkańców Choroszczy. Działalność charytatywna uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwija empatię i kształtuje pozytywne podejście wobec potrzebujących. Swoją postawą nasi uczniowie udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych dzieci, że mają otwarte serca i umysły. Dobrze jest pomagać.

                                                                                   Szkolne Koło Wolontariatu