Edukacja

Zaśpiewajmy kolędę – projekt edukacyjny z j. angielskiego Przedszkola Samorządowego w Choroszczy i Szkoły Podstawowej w Choroszczy

Założeniem projektu Let’s sing a Christmas song (Zaśpiewajmy kolędę) była nauka i wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, co jest elementem świąt Bożego Narodzenia. Na początku grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy i Szkoły Podstawowej poznawały zwyczaje świąteczne krajów anglojęzycznych oraz uczyły się śpiewać świąteczne piosenki. Następnie nagrałyśmy te występy tak, aby mogły je obejrzeć dzieci z sąsiedniej placówki. W przedszkolu  podczas uroczystego spotkania świątecznego pani Vice Dyrektor Katarzyna Tur powitała dzieci i poprosiła aby nauczyły ją świątecznych piosenek. Następnie wspólnie z dziećmi obejrzała pokaz ze szkoły. Przedszkolaki wspólnie nuciły piosenki słuchając swoich starszych kolegów. Następnie oglądaliśmy prezentacje dotyczącą świąt oraz rozwiązywaliśmy zagadki świąteczne. Podobne zajęcia odbyły się w szkole. I tam dzieci również wspólnie z przedszkolakami weszły w atmosferę świąt przy bożonarodzeniowej muzyce.

 Let’s sing a Christmas song jest kolejnym wspólnym projektem placówek edukacyjnych w Choroszczy. Spotkał się on z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców.

Małgorzata Hubbell

Monika Kuchcińska