Miasto i GminaZ Urzędu

Gmina Choroszcz wspiera lokalną Policję

Dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł Gmina Choroszcz przeznaczyła na rzecz podlaskiej policji w postaci wsparcia zakupu nowego radiowozu policyjnego. Symboliczne przekazanie pojazdu odbyło się wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego.

Toyota Corolla z napędem hybrydowym – oto nowy pojazd, o który wyposażył się Komisariat Policji w Łapach, pod który podlega Posterunek Policji w Choroszczy. Symboliczne przekazanie wozu odbyło się wraz z początkiem roku 2022 przy udziale Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego i Komendanta łapskiego Komisariatu Policji – podinspektora Tomasza Organka.

Nie tylko rokroczne doposażenie w sprzęt ratunkowy naszych OSP, czy sukcesywnie wzmacniany monitoring w naszej gminie, a także działania wspierające podlaską policję – to oferowane przez nas wsparcie służb działających w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Cieszę się, kwota jaką wyasygnowaliśmy z naszego budżetu, będzie służyć poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – dodaje.