KomunikatyKulturaMiasto i Gmina

Podaruj książkę, podaruj uśmiech

O terapeutycznej mocy książek wiedzieli już starożytni, nie bez powodu twierdząc, że czytanie jest „lekarstwem dla duszy”. W związku z sytuacją ukraińskich rodzin, przebywających w naszym kraju, a także na terenie Gminy Choroszcz, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Biblioteka w Choroszczy zapraszają do zbiórki książek, które utworzą biblioteczkę malucha dedykowaną ukraińskim dzieciom. Na książki czekamy do 29 kwietnia br.

To zwłaszcza ci najmłodsi potrzebują teraz naszego wsparcia i uważności. Potrzebują też aktywności, która pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o tęsknocie za bliskimi i miejscami, które były dla nich całym światem. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, a także potrzebom osób, które pragną zagospodarować im czas wolny, zapraszamy do wsparcia akcji „Podaruj książkę, podaruj uśmiech”.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej solidarności, w lokalnej bibliotece – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy oraz Bibliotece w Klepaczach, uda się nam zgromadzić księgozbiór w języku ukraińskim, a rodzinom zakwaterowanym na terenie naszej gminy, udostępnić wartościowe materiały i pomoce pozwalające na rozwój ich pociech.

Wszystkich zainteresowanych pomocą zachęcamy do uprzedniego kontaktu z M-GCKiS w Choroszczy.

Miejsce zbiórki: M-GCKiS w Choroszczy, ul. H. Sienkiewicza 29.
Kontakt: kultura@choroszcz.pl, tel. 85 719 14 31, 725 357 788

Termin zbiórki książek: od 1 do 29 kwietnia 2022 roku

ZACHĘCAMY: PODARUJ KSIĄŻKĘ, PODARUJ UŚMIECH!

Dodatkowo, poniżej zamieszczamy linki do stron, gdzie znaleźć można bezpłatne materiały w formie on-line lub do pobrania oraz webinary wspierające nauczycieli i animatorów w pracy z dziećmi z Ukrainy.

Zapraszamy do korzystania!