KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Spotkanie z przedszkolakami między książkowymi regałami

Grupa „Lisków” z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, wraz z Paniami – Moniką Pawłowską oraz Jolantą Bielawską, 24 marca br. odwiedziły choroszczańską bibliotekę.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z  miejscem jakim jest biblioteka. Podczas spotkania miały okazję poznać wnętrze, księgozbiór oraz zasady funkcjonowania zarówno Działu dla Dzieci, jak i dla Dorosłych. Kilkoro z nich bywało  wcześniej  w bibliotece ze swoimi bliskimi, jednak dla większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci miały mnóstwo pytań, były bardzo ciekawe i zafascynowane tą przygodą.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była krótką czytanką bibliotekarki, o „Kwiatku Pięciopłatku”, autorstwa Elżbiety Janikowskiej. Dzieci uważnie słuchały opowieści oraz zadawały pytania odnoszące się do prezentowanej treści.

Kolejnym elementem tej wiosennej wizyty w bibliotece było wykonanie własnej zakładki do książki, które sprawiło wiele radości i satysfakcji przedszkolakom. Dzieci zapewniły, że zakładki posłużą im do zaznaczania stron w książce, zaś niektórzy wykonali swoje zakładki ze specjalną dedykacją – dla mamy, brata czy też babci.

To spotkanie wniosło do biblioteki moc radosnego gwaru. Biblioteka Publiczna w Choroszczy ma zawsze szeroko otwarte drzwi na takie wizyty i chętnie ugości mniejszych i większych Czytelników, aby zaznajomić ich z miejscem i nakreślić nieocenioną rolę książki w życiu małego człowieka. Biblioteka czeka!Tekst: BP, Foto: M-GCKiS, BP