Sport

Choroszcz na podium w strzelectwie sportowym

Gratulujemy celnego oka młodzieży Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, która „wystrzelała” łącznie 716 punktów, które z kolei pozwoliły jej zająć medalowe miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. Zawody zorganizował Klub Sportowy „Kaliber” Białystok.

W igrzyskach startowało ogółem 63 uczniów starszych klas szkół podstawowych – z Białegostoku, Choroszczy, Supraśla i Trzciannego. 7- i 8-klasiści rywalizowali w strzelaniu z karabinu pneumatycznego.

Jesteśmy dumni z uczniów z SP Choroszcz, ponieważ wywalczyli oni miejsca medalowe: w kategorii dziewcząt, zawodniczki uzbierały aż 367 pkt., co dało Choroszczy III miejsce, z kolei zawodnicy zdobyli łącznie nieco mniej punktów, bo 349 pkt., ale przełożyło się to na miejsce I!

W klasyfikacji indywidualnej, młodzież z Choroszczy radzi sobie równie „medalowo”:  

– uczennice z SP Choroszcz, na 33 miejsca, zajęły, odpowiednio:

4. miejsce: Maliszewska Aleksandra, zdobywając łącznie 139 pkt.

7. miejsce: Okruszko Oliwia, zdobywając łącznie 130 pkt.

15. miejsce: Oleksiej Zuzanna, zdobywając łącznie 98 pkt.

– uczniowie SP Choroszcz podczas igrzysk na 30 miejsc uplasowali się w sposób następujący:

2. miejsce: Dąbrowski Jakub, zdobywając łącznie 143 pkt.

9. miejsce: Brzozowski Wiktor zdobywając łącznie 111 pkt.

12. miejsce: Seweryn Michał, zdobywając łącznie 95 pkt.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Bardzo się cieszymy, że młodzież z Choroszczy pod opieką trenera Piotra Waczyńskiego tak świetnie sobie radzi!

Idąc za przykładem zdolnych strzelców z Choroszczy warto wiedzieć, że siódma i ósma klasa szkoły podstawowej to doskonały czas na rozpoczęcie treningów strzeleckich. W Choroszczy jest to możliwe – za sprawą funkcjonującej od lat strzelnicy sportowej, prowadzonej przez Stowarzyszanie Pamięć i Tożsamość „Skała”. Gdzie: SP Choroszcz przy ul. Powstania Styczniowego 26A. Kiedy: w każdy czwartek i piątek w godz. 16.00-19.00. Zapraszamy!