Przegląd kapel i śpiewaków ludowych

Podlaski Instytut Kultury serdecznie zaprasza kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami regionu, instrumentalistów solistów grających na tradycyjnych instrumentach, śpiewaków – zarówno solistów, jak i zespoły śpiewacze, a także młodych uczestników ze swoimi „mistrzami” do udziału w Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych odbędzie się we współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej podczas festynu etnograficznego „Zielone Świątki w Skansenie” w dniu 5 czerwca 2022 r., o godz. 11.00. Zespoły można zgłaszać do 25 maja 2022 r.

To ważne dla kultury ludowej wydarzenie. Od wielu lat realizuje najważniejsze cele: przegląd, ochronę i dokumentację tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu. To niewątpliwie spotkanie ludzi, dla których ważna jest popularyzacja i ożywianie tradycji muzycznych.

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego jest jednocześnie kwalifikacją do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Nad Wisłą, odbywającego się w dniach 23-26 czerwca 2022 r.

Wszystkie informacje o przeglądzie, w tym regulamin, karta zgłoszeń oraz wymagane zgody są dostępne na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

Na podstawie mat. Podlaskiego Instytutu Kultury