Sport

Turnie otwarcia LZS za nami

W niedzielę, 15 maja, odbył się XXXII Turniej Otwarcia Sezonu w Choroszczy. Mecze rozgrywały się na trzech boiskach (Choroszcz, Łyski, Żółtki). Do uczestnictwa w turnieju wyraziło chęć 6 drużyn (LZS Choroszcz, LZS Izbiszcze, Yellow City, Fuzja Klepacze, Zaczerlany i Dobrzyniówka). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B, a każdy mecz trwał 2×22 minuty. Na I miejscu znalazła się drużyna z Żółtek Yellow City, która pokonała w finale zespół z Dobrzyniówki 3-0,Dobrzyniówka ostatecznie zajęła II miejsce, natomiast III miejsce należało do LZS Choroszcz po zwycięstwie z Klepaczami 6-1.

W trakcie ceremonii zakończenia turnieju zostały wręczone nagrody dla najlepszego zawodnika, strzelca oraz bramkarza. Najskuteczniejszym napastnikiem został Piotr Ryniejski (Yellow City) z 6 bramkami, bramkarza zaś wybrano Łukasza Dobrzyńskiego (Dobrzyniówka), a najlepszym graczem turnieju został Sebastian Lipski (Dobrzyniówka).    

Gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy powodzenia w rozgrywkach Ligi Gminnej, która rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.