Wydarzenia

Dla Laury, Julii i Eryka – koncert charytatywny

Pobaw się z nami i podziel się dobrem w niedzielę 22 maja. Przyjdź na pl. Brodowicza w Choroszczy na koncert muzyki dance i rock pod chmurką. Weź ze sobą dzieci, przyjaciół, znajomych, gości, rodzinę – a przede wszystkim dobry humor i otwartą duszę. Skosztuj zabawy i podziel się dobrem na rzecz trójki wspaniałych, ale chorych dzieci: Laury, Julii i Eryka. Czekamy na Ciebie!

W niedzielę 22 maja 2022 roku na pl. dr. Z. Brodowicza w Choroszczy odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie plenerowe: koncert, połączony z akcją charytatywną. Zbieramy na rzecz chorych dzieci: Laury, Julii i Eryka.

Na scenie zagrają: Impuls, Focus, Marian Siegieńczuk, Bracia Lewkowscy, Miami, Minimal oraz Nervovoohoży. Zaś wokół sceny będzie miało miejsce wiele dodatkowych atrakcji: dmuchańce, animacje, żywe maskotki, stoiska gastronomiczne, fotobudki i wiele, wiele innych rarytasów. Wszystko to z myślą o Was, Drodzy Goście! Przybywajcie! Zapraszamy!

Koncert charytatywny w niedzielę 22 maja 2022 roku na pl. dr. Z. Brodowicza w Choroszczy zagra dla Laury, Julii i Eryka

ZAPRASZAMY!

Oto nasi bohaterowie:

Laura Olszewska – to 1,5-roczna wojowniczka. Urodziła się jako wcześniak – w 28 tygodniu ciąży. Była zaledwie 760-gramowym i 34-centymetrowym Szkrabem, który zanim zobaczył świat i prawdziwie poczuł Rodziców, spędził w szpitalu aż 87 dni! W konsekwencji wcześniejszych narodzin, Laura choruje na mózgowe porażenie dziecięce (MPD). Jest charakterną wojowniczką, która codzienną rehabilitacją walczy o lepszą przyszłość, a waleczności i siły uczy swoich rodziców. Już jako 3-kilogramowe niemowlę, ćwiczyła 4 razy w tygodniu metodą NDT-Bobath, raz w tygodniu metodą Vojty – w gabinecie oraz 4 razy dziennie również metodą Vojty – w domu.

Laura jest pod opieką szeregu specjalistów: neurologa, laryngologa, okulisty, neonatologa, lekarza od chorób metabolicznych, pulmonologa, rehabilitanta, gastrologa, ortopedy, neurologopedy i alergologa. Rehabilituje się pod opieką specjalistki metodą Vojty w Warszawie i w Białymstoku. Kilka razy w tygodniu jeździ na rehabilitację metodą NDT-Bobath, terapię trójpłaszczyznową stóp oraz terapię widzenia.

Ćwiczenia przynoszą efekty: Laura w wieku 13. miesięcy zaczęła się przewracać z plecków na brzuszek, sprawniej operuje również lewą rączką. Mimo to, Laura nie potrafi jeszcze siedzieć, raczkować ani chodzić. Rodzice wierzą jednak, że ciężką pracą, efekty z dnia na dzień będą jeszcze lepsze.

Obecne wyniki badania EEG wskazują predyspozycje Laury do padaczki, która jest w trakcie diagnozowania. Rodzice codziennie obserwują czy nie pojawiają się ataki, które mogłyby zabrać Laurce to wszystko, co do tej pory dzielnie osiągnęła.

Laura jest pogodnym dzieckiem. Dużo się śmieje, co w nawet najsmutniejszy dzień, wynagradza cały wysiłek i trud wkładany w polepszenie jej sprawności. Bardzo lubi oglądać książeczki, wspólnie się bawić i tańczyć z tatą oraz spacerować w specjalistycznym wózku, w którym jest zabezpieczona pasami i w pozycji półsiedzącej może podziwiać świat.

Rodzice Laury wiedzą, ze czasu nie można cofnąć oraz zapobiec zdarzeniom, które się dokonały. Codziennie marzą i walczą o to, by Laura potrafiła samodzielnie się poruszać oraz miała możliwość odkrywania świata na nóżkach – tak jak inne dzieci. Kochają Laurę i wspierają ją, starając się zapewnić jej jak najlepszą przyszłość.

Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją stale rosną i powoli zaczynają przewyższać możliwości finansowe rodziny. Dlatego z całego serca Rodzina prosi o pomoc. Środki, które uda im się zgromadzić, zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu do codziennego funkcjonowania oraz na wizyty u specjalistów, a także na rehabilitację Laury.

Już teraz Rodzice Laury dziękują za każde okazałe wsparcie finansowe, nawet te najmniejsze. Sporo już udało się zebrać, ale wciąż Laura potrzebuje naszego wsparcia.

Link do wsparcia Laury: https://zrzutka.pl/laura

*

Julia Jaroma ma 5 lat i wrodzone wady rozwojowe przegród serca, agenezji prawej nerki, a także wrodzony brak małżowin usznych i przewodów słuchowych. Wskutek tego nie lokalizuje dźwięku, nie mówi, ma zaburzoną równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową, nie potrafi wyrazić podstawowych myśli i potrzeb. Jej rozwój jest znacznie zaburzony.

Ze względu na długą listę dolegliwości, dzieciństwo Julki niczym nie przypomina tego, które wiodą inne dzieci. Za chwilę między nią a rówieśnikami będzie coraz większa różnica rozwojowa. O kompleksach i zaniżonym poczuciu własnej wartości nawet nie wspominamy…

Julia już od pierwszych dni życia jest pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych, lekarzy i rehabilitantów. Niestety, to nie wystarczy. Jedyną szansą dla Julii jest operacja rekonstrukcji obu małżowin usznych, przewodów słuchowych i wszczepienie tłuszczu w okolice twarzoczaszki. Ze względu na szereg wad, które posiada Julia, taka operacja jest możliwa tylko w Stanach Zjednoczonych. Niestety, koszty zabiegu są ogromne i znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Dlatego rodzice błagają o pomoc – chcą, by Julia słyszała, mówiła i była po prostu zdrowa. Ta operacja to jedyny sposób, by Juleczka była zdrową dziewczynką: słyszała, mówiła i żyła jak każde inne dziecko. Warunek jest jeden – zebrać ogromną sumę pieniędzy! Na moment pisania artykułu, do pełnej kwoty 500 tys. zł brakuje aż ponad 430 tys. A zakończenie zbiórki to 25 lipca 2022. Czasu jest więc bardzo mało!

Link do wsparcia Julii: https://www.siepomaga.pl/julia-jaroma?fbclid=IwAR1eWWnERY9bG2FOhLNlQlMb4shKB5z6Xc4wHDdnbWXUfEGY1_fDeRTVOQY

Eryk Kopczewski ma 9 lat i niestety, wiele chorób oraz dolegliwości: wadę serca HLHS, padaczkę objawową, niewydolność oddechową, wadę wzroku, obustronna głuchotę czuciowo-nerwową. To wiele – zbyt wiele jak na tak małego chłopca… Który wszystkie swoje skomplikowane operacje i pobyty w szpitalach przezywał – cudem chwytając się ułamków procent szans. W najgorszej kondycji jest serduszko Eryka, które jest jak bomba i w każdej chwili może eksplodować. Coraz słabiej bije, a Eryk coraz częściej potrzebuje tlenu i cierpi na napady lęku – śnią mu się koszmary ze strachu przed jutrem, którego może nie być… Nie pozwólmy na to! Pomóżmy Erykowi. Pomocą jest operacja serca w Stanach Zjednoczonych i jego życie, które warte jest ponad 9 mln zł. Czy uda się nam wyprzedzić śmierć? Zróbmy wszystko, żeby tak było!

Link do wsparcia Eryka: https://www.siepomaga.pl/eryk-kopczewski?fbclid=IwAR2dPxm2h8C8hRGmlG0687XyfYK6A61knC6Uw_8Ogrlg1dwpN6mlH72IqCI

Bądź z nami w niedzielę 22 maja w Choroszczy!

Bądźmy razem w zabawie i w potrzebie!

Organizatorzy: Rodzina Fundacji Czarneckich, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Partnerzy: Gmina Choroszcz, Grupa Ratownicza SRP Nadzieja, Stowarzyszanie „Chcę Żyć!”,