KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Radosne Błonia na Dzień Dziecka w Choroszczy

Ponoć jeśli mamy więcej marzeń niż wspomnień – jesteśmy dziećmi. Niezależnie od wieku. Trudno się z tą mądrością nie zgodzić… A czy podczas rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 29 maja na Błoniach w Choroszczy udało się marzenia spełnić? Może wobec młodszych? A wobec starszych uczestników rodzinnego festynu – może udało się marzenia przypomnieć lub wręcz rozbudzić?

Jeśli tak, bardzo się cieszymy. Bo atrakcji tego dnia było moc: i Kolejka Bajkowa, która woziła dzieciaki po ulicach Choroszczy, i kolorowa słodziutka wata cukrowa oraz pachnący popcorn – których smakować tego dnia można było do woli; było także zupełnie legalne malowanie twarzy, a tuż obok – zwiedzanie najprawdziwszego wozu strażackiego. Można się było także oddać szaleństwom na dmuchańcach, stworzyć własne dzieła malarskie oraz posłuchać występów przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, młodych artystek z zespołu „Rytmy Czasu”, działającego przy M-GCKiS w Choroszczy oraz akordeonisty – Tomasza Horodeńskiego. W niedzielę 29 maja choroszczańskie Błonia Jana Pawła II wrzały radosnym gwarem: dzieci, młodzieży, a także całych rodzin.

I o to organizatorom rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka chodziło: by spowodować uśmiechy, zapewnić kolorowe, bezpieczne atrakcje, wesoło, rodzinnie i wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. A jeśli przy tym udało się spełnić marzenia (lub przypomnieć o ich istnieniu) – to fantastycznie! To najlepsza z nagród!

Organizacyjną pracę w wydarzenie włożyły: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, Gmina Choroszcz wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, OSP Choroszcz oraz Stowarzyszenie „Chcę Żyć!”. Podczas festynu obecne były też seniorki z Koła Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy, które kwestowały na rzecz chorych dzieci z Fundacji „Pomóż Im”.