Edukacja

Uczniowie SP w Złotorii na tropach narwiańskiej przyrody

Korzystając ze słonecznej majowej pogody, 18 maja 2022r. uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej w Złotorii wybrali się na wycieczkę do malowniczego Kurowa, gdzie znajduje się siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego. Wyjazd zorganizowany został w ramach  realizacji projektu „Narwiańska  Akademia Wiedzy”.

Na początku uczestnicy edukacyjnej eskapady obejrzeli film o powstaniu Doliny Narwi. Następnie zapoznali się z interaktywną ekspozycją ukazującą bogactwo  narwiańskiej fauny i flory. Wizyta w Kurowie nie mogła obyć się bez zajęć w terenie. Starsi uczniowie mieli okazję poznać sekretne życie owadów, a młodsi dowiedzieli się, jak poznawać przyrodę różnymi zmysłami. Najbardziej wyczekiwanym punktem wyjazdu było ognisko. Dzieci piekły kiełbaski i dzieliły się wrażeniami z wyjazdu. Po posiłku – pełni nowej energii  – uczniowie wyruszyli na spacer kładką Waniewo – Śliwno.

Wizyta w Narwiańskim Parku Narodowym była jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych w SP w Złotorii w ramach Narwiańskiej Akademii Wiedzy.  Od września dzieci brały udział w zajęciach dodatkowych tj. koło języka angielskiego,  przyrodnicze, matematyczne i eksperymentalne oraz wyjazdach do Epi-Centrum Nauki i Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora  A. Myrchy. Wszystkie te  działania pomogły uczniom zgłębiać tajemnice otaczającej nas przyrody.