KomunikatyZdrowie

O rączkę dla Oli

Ola Wiśniewska to 6-latka, która urodziła się z nieprawidłowo rozwiniętą rączką. Ma wadę ręki lustrzanej, co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Okazało się to dopiero po narodzinach. Lekarze określili, że takie wady są niezmiernie rzadkie, wręcz w praktyce lekarskiej – niespotykane. Polscy medycy wyczerpali możliwości pomocy. Tej, na szczęście podjęli się eksperci z Instytutu Paleya w USA. Przy czym operacja to koszt blisko miliona złotych. Rodzice Oli apelują do ludzi dobrej woli i gorąco proszą o pomoc.

Lewa rączka Oli – z wadą ręki lustrzanej – ma dwie kości łokciowe, a zamiast palca wskazującego i kciuka – podwójne palce środkowe, serdeczne i małe. Od 3. miesiąca życia Ola jest rehabilitowana, aby bolesny przykurcz, obejmujący całą rękę, łącznie z barkiem, łopatką i szyją, odpuścił, a rączka by mogła być sprawna; w łokciu – zupełnie nie można jej zginąć. Dlatego Ola, choć coraz większa, nie jest w stanie samodzielnie nałożyć sobie czapki, czy zasznurować obuwia lub też poradzić sobie z innymi prostymi zadaniami dnia codziennego.

Oleńka jest po operacjach: ma przeszyty mały palec, który pełni funkcję kciuka – to daje jej możliwość jakiegokolwiek chwytu; ma też usuniętą część kości łokciowej, by „uwolnić” staw łokciowy. To jednak nie wystarczy. Ola jest coraz starsza, życie przed nią, a niestety, przykurcze pogłębiają się.

Na ten moment lekarze w Polsce nie są w stanie pomóc Oli – jedyną nadzieją jest realizacja amerykańskiego planu leczenia i operacja w St. Mary’s Medical Center. To 2-etapowy proces oraz dalsza rehabilitacja. Ale jej koszt to blisko 1 mln zł. Jest to suma przewyższająca możliwości rodziny Oli – nie jest w stanie zapewnić tych środków swojemu dziecku. Szansą na wyjazd do USA i rozpoczęcie leczenia daje tylko i wyłącznie zbiórka oraz pomoc ludzi dobrego serca. Dlatego gorąco prosimy: Oli pomoże każde wsparcie, każda złotówka, nawet najmniejsza wpłata.

Oleńka skończyła już 6 lat. Z wiekiem jest jej coraz trudniej, bo przykurcze z miesiąca na miesiąc pogłębiają się. Ola stara sobie radzić jak umie, ale prosi o pomoc. Osiągnięcia medycyny są dziś prawdziwymi cudami – i o taki cud dla Oli rodzina gorąco prosi!

Zbiórka na rzecz Oli odbywa się poprzez Fundację Siepomaga – oto link do strony, gdzie można Oli udzielić wsparcia: https://www.siepomaga.pl/ola-wisniewska.

Na portalu Facebook na rzecz Oleńki trwają licytacje: https://www.facebook.com/groups/1204597076618168

Serdecznie prosimy o pomoc. I już dziś za każdą wpłatę gorąco dziękujemy!