SportZ Urzędu

Antoni Sokół z nagrodami Burmistrza Choroszczy

Zarówno stypendium, jak i nagroda Burmistrza Choroszczy trafiły do utalentowanego, a przede wszystkim niezwykle pracowitego młodego kolarza z Gminy Choroszcz – Antoniego Sokoła. W poniedziałek 27 czerwca Włodarz Gminy Choroszcz symboliczne czeki wręczył sportowcowi osobiście. Osiągnięcia Antoniego Sokoła robią wrażenie. Jesteśmy pełni podziwu. Gratulujemy!

Choroszczanin – Antoni Sokół jest obecnie uczniem II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie, startuje w kategorii junior młodszy. Na swoim koncie ma wiele tytułów, zasług oraz osiągnieć sportowych i trzeba przyznać, że jest wyjątkowo pracowitym kolarzem. W samym tylko 2021 roku brał udział aż w 43 wyścigach i 20 razy stawał na podium zawodów. Na szczególne wyróżnienie zasługują następujące lokaty w skali regionalnej, jak i ogólnopolskiej:

* I miejsca:

– Ogólnopolski Wyścig Kolarski IV Memoriał Trenera Kazimierza Kowalczyka (Lublin-Kulików, 07.08.2021),

– Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w jeździe indywidualnej na czas (Sokółka, 12.10.2021),

– Otwarte Mistrzostwa Kalisza (Kalisz, 11.07.2021),

– klasyfikacja generalna – Kryterium Asów o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego „Cud Nad Wisłą” (7 etapów; Legionowo, 15-22.08.2022);

* II miejsca:

– Ogólnopolski Wyścig Kolarski Memoriał Feliksy Poździk (Lublin-Kulików, 08.08.2021),

– XLIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Puchar Polski IV seria. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, konkurencje olimpijskie w kolarstwie;

– Otwarte Szosowe Mistrzostwa Mazowsza (Długosiodło, 26.09.2021);

* III miejsca:

– klasyfikacja generalna w XXXI Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim (3 etapy; Kalisz, 09-11.07.2021),

– Orlen Lang Team Race, Białystok 30.05.2021;

* IV miejsce:

– tor, Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w konkurencjach nieolimpijskich, Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich – juniorzy i młodzieżowcy KEIRIN (Pruszków, 15.12.2021).

Fakt, że jesteśmy pełni podziwu dla sumienności Antoniego Sokoła – to mało powiedziane. Jesteśmy pełni uznania dla jego pracowitości i determinacji w działaniu. Pękamy z dumy! Życzmy nagrodzonemu Antoniemu Sokołowi, by nadal rozwijał swój talent kolarski. Niech daje mu satysfakcję i moc radości! Wszystkiego, co najlepsze! Powodzenia!