Miasto i Gmina

Nakręć się z nami na rower Tomkowi!

Małe gesty mają ogromne znaczenie. W taki sposób można określić wiele form pomocy, a na pewno tę, którą jest zbieranie nakrętek, czyli czegoś, co przeciętnie stanowi odpad trafiający do kosza. W Choroszczy jest inaczej: nakrętki gromadzimy w sercu-instalacji na pl. Brodowicza i przekształcamy je w drogocenną walutę, która pomaga potrzebującym. Obecnie choroszczańskie nakrętkowe serce bije na rzecz chorego Tomka i chce mu ofiarować rower, który pomoże chłopcu żyć.

Tomek Citko – to mieszkaniec Gminy Choroszcz, który od urodzenia zmaga się z porażeniem mózgowym. Jest niesamodzielny, ale wspierająca Tomka mama – Ewa wierzy, że poprawi mu się zdrowie, że systematyczną, ciężką i kosztowną rehabilitacją doprowadzi do tego, że chłopiec w końcu kiedyś stanie na własnych nogach, sam zje posiłek. Teraz jednak, brak pełnej sprawności, a co za tym idzie – samodzielności powoduje, że Tomek zdany jest na opiekę sztabu ludzi: rodziców, rehabilitantów, lekarzy i terapeutów. Aby móc to zapewnić oraz umożliwić Tomkowi samodzielność, rodzina od lat zbiera na rower trójkołowy, który wzmocni rozwój Tomka i poprawi jego codzienne życie. Jednym ze źródeł finansowania sprzętu jest zbiórka, a następnie odsprzedaż nakrętek.

Pierwszy transport nakrętkowej waluty z Choroszczy już trafił do Tomka, kolejne także wesprą Tomkowy rower – jak tylko choroszczańskie serce znowu się zapełni. A ono, dzięki Państwu, zapełnia się szybko!

Czy to nie magia, że niepotrzebne nikomu nakrętki
stają się drogocenną walutą niosącą pomoc, a wręcz ratującą życie?

Dziękujemy wszystkim Państwu – wielkodusznym Czarodziejom!