W Światowy Dzień Zwierząt zachęcamy do pomocy bezdomniakom!

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt – międzynarodowe święto ustanowione w 1931 roku podczas ekologicznej konwencji we Florencji. To świetny czas, żeby zachęcić naszych Czytelników do przyłączenia się do zbiórki karmy dla bezdomnych kotów i psów ze schroniska w Białymstoku. Organizuje ją już po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy.

Zbiórka trwa do 15 października – do tego czasu w świetlicy szkolnej będzie można zostawiać suchą  i mokrą karmę. Dary zebrane podczas akcji trafią do podopiecznych Fundacji Kotkowo w Białymstoku oraz schroniska dla zwierząt „Dolina Dolistówki”. Jak reklamują swoją akcję organizatorzy: „Zima zbliża się wielkimi krokami, a potrzeby zwierzaków są bardzo duże. Wspólnym działaniem możemy stać się promykiem słońca w ich smutnym życiu. Nie bądź obojętny, przyłącz się!”.

A my przy okazji apelujemy, żeby pomagać mądrze! Organizacje zajmujące się zwierzętami od lat proszą, żeby nie kupować najtańszej, „dyskontowej” karmy. Naprawdę lepiej kupić w sklepie zoologicznym małe, kilogramowe opakowanie dobrego jakościowo jedzenia dla psów czy kotów niż podarować 15 kilogramów najtańszego, z supermarketu. Karma z dyskontów jest bardzo kiepskiej jakości i często zwyczajnie nie nadaje się do odpowiedzialnego karmienia, zwłaszcza takich zwierząt, które trafiają do fundacji – schorowanych i wymagających specjalistycznej opieki.