Wydarzenia

50. sezon Ligi Gminnej zakończony

Mistrzem została drużyna LZS Choroszcz, wyprzedzając LZS Izbiszcze, który bronił tytułu.

Trwający od 23 maja jubileuszowy 50. sezon Ligi Gminnej dobiegł końca. Przed ostatnią, 15. kolejką spotkań nadzieje na mistrzostwo miały dwa zespoły: prowadzący w tabeli LZS Choroszcz i mający jeden punkt mniej mistrz z ostatnich trzech lat: LZS Izbiszcze. Obie drużyny zgodnie z założeniem trzy rundy grały z rywalami na boisku neutralnym: Izbiszcze z Klepaczami w Zaczerlanach, zaś LZS Choroszcz z Yellow City Żółtki w Łyskach. Po 30 minutach na obu boiskach był bezbramkowy remis, ale właśnie wtedy Izbiszcze objęły prowadzenie, co przy remisowym wyniku w Łyskach dawało im „wirtualne” liderowanie. Trwało to jednak zaledwie trzy minuty, gdyż na boisku w Łyskach prowadzenie dla LZS zdobył Wiesław Roszkowski. Do przerwy liderzy prowadzili więc 1–0. Już dwie minuty po przerwie Jaromiński zdobył drugiego gola dla LZS, a w 55. minucie – kolejnego. Sprawa mistrzostwa wydawała się już rozstrzygnięta, tym bardziej że w 55. minucie w Zaczerlanach było 1–1 . Zespół z Izbiszcz walczył jednak do końca nie tylko o wygraną, ale też o tytuł króla strzelców dla swego gracza Rafała Olsiewicza, który w ostatnich kilkunastu minutach zdobył trzy gole, pieczętując po raz kolejny już tytuł, a jego zespół wygrał 4–1. W Łyskach natomiast choroszczanie zdobyli jeszcze czwartą bramkę autorstwa obchodzącego 34. urodziny eksreprezentanta Polski juniorów Kamila Stankiewicza i ostatecznie wygrali 4–0, zapewniając sobie 12. mistrzostwo ligi w historii.

Niestety, nie doszło do meczu Zaczerlan z Dobrzyniówką. Pogodzeni z czwartym miejscem gracze z Dobrzyniówki nie zdołali zebrać składu i tym samym odnotowaliśmy jedyny w tych rozgrywkach walkower.

Po meczach w Łyskach odbyło się ogólne podsumowanie sezonu 2022 z udziałem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego. Nagrody indywidualne odebrali: najlepszy obrońca ligi Adam Dziejma z Izbiszcz, najlepszy bramkarz Jakub Szumkowski z LZS Choroszcz, król strzelców, wspomniany już Rafał Olsiewicz i najlepszy zawodnik ligi Marcin Jaromiński z LZS Choroszcz. Ponadto wyróżnienia otrzymali czołowi gracze w rankingu sędziów i organizatorów, m.in. Kamil Stankiewicz, Eryk Kajewski i Filip Roszkowski z LZS Choroszcz, Marcin Krysztopik i Cezary Półkośnik z Izbiszcz, Łukasz Grodzki i Adrian Perkowski z Żółtek oraz Norbert Maćkowiak z Dobrzyniówki.

Sezon 2022 był 50. sezonem Ligi Gminnej w historii.

W dotychczasowych najwięcej razy wygrywała drużyna LZS Izbiszcze – 14 razy, LZS Choroszcz zwyciężył 12 razy, LZS Barszczewo wygrywał czterokrotnie ( 1989, 90, 91, 96), Rajkom – trzy razy (2004, 07, 11), a po razie wygrywały zespoły: LZS Złotoria (1988), Opmar (2013), Gryf Choroszcz (1973), Kruszewo (1979), Konował (1982). Niestety wciąż nie znamy zwycięzców z pozostałych wcześniejszych lat, gdyż archiwa po prostu zaginęły.